Ogłoszenia parafialne 27.09.2015 r.

XXVI Niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękujemy Ojcom Misjonarzom ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej za dziś głoszone do nas słowo będące zapowiedzią i zaproszeniem na misje parafialne jakie rozpoczniemy 18 października. Misje te będą bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości Jubileuszu 500-lecia obecności wizerunku Matki Bożej w Łaskiem Sanktuarium. Główne i wyjątkowe Uroczystości odbędą się 8 listopada tego roku. Przybędzie na nie w imieniu papieża Franciszka Legat Papieski. Uroczystości w naszej świątyni odbędą się z licznym udziałem Księży Biskupów, Kapłanów i delegacji w każdej parafii naszej Archidiecezji. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy naszych Drogich Parafian.

Wcześniej jeszcze będziemy mogli uczestniczyć w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do naszego Łaskiego Sanktuarium. Przedstawiciele Żywej Róży przybędą do nas 11 października (to już za dwa tygodnie) a uroczystości rozpoczną się przed godz. 11tą. Uroczystej liturgii o godz. 1200 będzie przewodniczył Bp Antoni Dydycz. Obecni będą Biskupi i kapłani naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

2. Od minionego poniedziałku w naszej kolegiackiej świątyni nastąpiły pewne zmiany: Zatrudniony został jako główny organista Pan Maciej Malinowski, który zastąpił dotychczas grającego Pana Arkadiusza Wodarczyka. Serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi za kilkuletnią posługę w naszej parafii. Pan Maciej jest wykształconym muzykiem, kończącym studia w Łódzkiej Akademii Muzycznej. Uzyskał także dyplom Łódzkiej Szkoły Organistowskiej. Oprócz organów pięknie gra na trąbce. Swoim śpiewem i grą będzie towarzyszył naszej modlitwie nie tylko w niedzielę, ale na wszystkich liturgiach sprawowanych w Kolegiacie. Serdecznie witamy Pana Macieja i życzymy dobrej i owocnej pracy.

Od wtorku nasza świątynia została udostępniona dla osób modlących się i zwiedzających jej wnętrze w ciągu dnia. Kolegiata będzie otwarta codziennie z wyjątkiem poniedziałku od porannych modlitw do godz. 1200, i następnie od godz. 1400 do wieczornych nabożeństw. Nad porządkiem i bezpieczeństwem będzie czuwał jeden z naszych parafian.

3. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone będą decyzją ks. Abpa na odbudowę spalonej zabytkowej świątyni w Mileszkach pod Łodzią. Bóg zapłać w imieniu Ks. Proboszcza i parafian z Mileszek!

Za tydzień przybędzie do naszej świątyni kleryk i będziemy mogli złożyć ofiary na utrzymanie alumnów w naszym Łódzkim Wyższym Seminarium Duchownym. Ofiary na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym będą zbierane za dwa tygodnie.

4. Dziś na godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

5. W liturgii Kościoła w najbliższych dniach przeżywamy wspomnienia:

Jutro – Św. Wacława,

we wtorek – ODPUST parafialny ku czci św. Michała Archanioła i święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; Zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę odpustową na godz. 1800, a po niej na procesję eucharystyczną. Prosimy Asystę, Panów do baldachimu, Dziewczęta do sypania kwiatów, Ministrantów. Sumę odpustową w intencji parafian będzie sprawował ojciec Grzegorz - Oblat Maryi Niepokalanej.

w środę wspominamy - Św. Hieronima

w czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

w piątek – Św. Aniołów Stróżów

6. Jutro, 28 września na godz. 1500 zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu misyjnym na ul. Narutowicza. Będziemy łączyć się z całym światem prosząc o Miłosierdzie Boże dla nas i pokój na świecie.

7. Rozpoczynamy w czwartek miesiąc październik. Tradycyjnie każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: Dorosłych zapraszamy codziennie na godz. 1715, zaś dzieci na godz. 1630 na krótkie nabożeństwo z rozważaniem jednej tajemnicy różańcowej.

8. W tym tygodniu przeżywamy 1 czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 1700. Przypominamy, że nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, w 1 sobotę miesiąca będzie po mszy porannej sprawowanej o godz. 700. Wieczorna msza należy już do porządku niedzielnego.

9. Tradycyjnie w piątek, w kancelarii od godz. 1900 przyjmuje Pani Psycholog.

10. Zapraszamy na zapowiadany już wcześniej koncert, który odbędzie się 3 października w sobotę o godz. 1900. Będzie to koncert kameralny w obsadzie międzynarodowej, na trzy trąbki i organy. Wykonawcy należą do światowej czołówki muzyków. Zagrają dla nas: na trąbkach: José Chafer Mampo, Manu  Mellaerts, Sławomir Cichor; na organachLuc Ponet. Serdecznie zapraszamy! Sobota, 3 października godz. 1900.

11. W następnym tygodniu 6 października (tj. wtorek) na godz. 1800 przybędą do naszej świątyni Symbole Światowych Dni Młodzieży. Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona Matki Bożej pozostaną u nas do następnego dnia do godz.1130. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, naszą młodzież, ale również pozostałych parafian. Szczegółowy program modlitw podamy w następną niedzielę w ogłoszeniach i na okolicznościowych plakatach.

12. Dziękujemy Paniom za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o pomoc w piątek.

13. Są do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy i inne czasopisma.

1.    Serdecznie dziękujemy Ojcom Misjonarzom ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej za dziś głoszone do nas słowo będące zapowiedzią i zaproszeniem na misje parafialne jakie rozpoczniemy 18 października. Misje te będą bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości Jubileuszu 500-lecia obecności wizerunku Matki Bożej w Łaskiem Sanktuarium. Główne i wyjątkowe Uroczystości odbędą się 8 listopada tego roku. Przybędzie na nie w imieniu papieża Franciszka Legat Papieski. Uroczystości w naszej świątyni odbędą się z licznym udziałem Księży Biskupów, Kapłanów i delegacji w każdej parafii naszej Archidiecezji. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy naszych Drogich Parafian.

Wcześniej jeszcze będziemy mogli uczestniczyć w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do naszego Łaskiego Sanktuarium. Przedstawiciele Żywej Róży przybędą do nas 11 października (to już za dwa tygodnie) a uroczystości rozpoczną się przed godz. 11tą. Uroczystej liturgii o godz. 1200 będzie przewodniczył Bp Antoni Dydycz. Obecni będą Biskupi i kapłani naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

2.    Od minionego poniedziałku w naszej kolegiackiej świątyni nastąpiły pewne zmiany: Zatrudniony został jako główny organista Pan Maciej Malinowski, który zastąpił dotychczas grającego Pana Arkadiusza Wodarczyka. Serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi za kilkuletnią posługę w naszej parafii. Pan Maciej jest wykształconym muzykiem, kończącym studia w Łódzkiej Akademii Muzycznej. Uzyskał także dyplom Łódzkiej Szkoły Organistowskiej. Oprócz organów pięknie gra na trąbce. Swoim śpiewem i grą będzie towarzyszył naszej modlitwie nie tylko w niedzielę, ale na wszystkich liturgiach sprawowanych w Kolegiacie. Serdecznie witamy Pana Macieja i życzymy dobrej i owocnej pracy.

Od wtorku nasza świątynia została udostępniona dla osób modlących się i zwiedzających jej wnętrze w ciągu dnia. Kolegiata będzie otwarta codziennie z wyjątkiem poniedziałku od porannych modlitw do godz. 1200, i następnie od godz. 1400 do wieczornych nabożeństw. Nad porządkiem i bezpieczeństwem będzie czuwał jeden z naszych parafian.

3.    Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone będą decyzją ks. Abpa na odbudowę spalonej zabytkowej świątyni w Mileszkach pod Łodzią. Bóg zapłać w imieniu Ks. Proboszcza i parafian z Mileszek!

Za tydzień przybędzie do naszej świątyni kleryk i będziemy mogli złożyć ofiary na utrzymanie alumnów w naszym Łódzkim Wyższym Seminarium Duchownym. Ofiary na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym będą zbierane za dwa tygodnie.

4.    Dziś na godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

5.    W liturgii Kościoła w najbliższych dniach przeżywamy wspomnienia:

Jutro – Św. Wacława,

we wtorek – ODPUST parafialny ku czci św. Michała Archanioła i święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; Zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę odpustową na godz. 1800, a po niej na procesję eucharystyczną. Prosimy Asystę, Panów do baldachimu, Dziewczęta do sypania kwiatów, Ministrantów. Sumę odpustową w intencji parafian będzie sprawował ojciec Grzegorz - Oblat Maryi Niepokalanej.

w środę wspominamy - Św. Hieronima

w czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

w piątek – Św. Aniołów Stróżów

6.    Jutro, 28 września na godz. 1500 zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu misyjnym na ul. Narutowicza. Będziemy łączyć się z całym światem prosząc o Miłosierdzie Boże dla nas i pokój na świecie.

7.    Rozpoczynamy w czwartek miesiąc październik. Tradycyjnie każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: Dorosłych zapraszamy codziennie na godz. 1715, zaś dzieci na godz. 1630 na krótkie nabożeństwo z rozważaniem jednej tajemnicy różańcowej.

8.    W tym tygodniu przeżywamy 1 czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Spowiedź w piątek rano w czasie mszy św. i po południu od godz. 1700. Przypominamy, że nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, w 1 sobotę miesiąca będzie po mszy porannej sprawowanej o godz. 700. Wieczorna msza należy już do porządku niedzielnego.

9.    Tradycyjnie w piątek, w kancelarii od godz. 1900 przyjmuje Pani Psycholog.

10.Zapraszamy na zapowiadany już wcześniej koncert, który odbędzie się 3 października w sobotę o godz. 1900. Będzie to koncert kameralny w obsadzie międzynarodowej, na trzy trąbki i organy. Wykonawcy należą do światowej czołówki muzyków. Zagrają dla nas: na trąbkach: José Chafer Mampo, Manu  Mellaerts, Sławomir Cichor; na organachLuc Ponet. Serdecznie zapraszamy! Sobota, 3 października godz. 1900.

11.W następnym tygodniu 6 października (tj. wtorek) na godz. 1800 przybędą do naszej świątyni Symbole Światowych Dni Młodzieży. Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona Matki Bożej pozostaną u nas do następnego dnia do godz.1130. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, naszą młodzież, ale również pozostałych parafian. Szczegółowy program modlitw podamy w następną niedzielę w ogłoszeniach i na okolicznościowych plakatach.

12.Dziękujemy Paniom za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o pomoc w piątek.

13.Są do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy i inne czasopisma.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Maj 2018
 
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magda

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook