Sakrament Małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej trzy miesiące przed ślubem z następującymi dokumentami:

• dokumenty tożsamości
  • świadectwo chrztu św. z adnotacją o przyjętym bierzmowaniu, z zaznaczeniem DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA (uwaga! ważność tego dokumentu to 6 miesięcy)
  • świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej (może być ze szkoły średniej) oraz Poradni Rodzinnej
  • druki z USC do ślubu konkordatowego (ważność 3 miesiące), lub odpis aktu małżeństwa zawartego w USC
  • zezwolenie z parafii narzeczonej lub narzeczonego na przeprowadzenie formalności przedmałżeńskich i pobłogosławienie małżeństwa w naszej kaplicy, w przypadku, gdy żadne z nich nie mieszka na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku (KOLEGIATA)

Dziś jest: 26 Wrzesień 2017

Justyna, Łucja, Cyprian