Schola Attende

Schola złożona z uczniów naszego Gimnazjum im. Stafana Kardynała Wyszyńskigo oraz Liceum Ogólnokształcącego, upiększa swoim śpiewem niedzielną liturgię i uroczystości religijne. Nasza schola zdążyła już na stałe wpisać się w krajobraz naszej parafii i naszego miasta.

FORMACJA

Głównym celem utworzenia scholi, była troska o dzieci i młodzież naszej parafii oraz danie im kolejnej możliwości poznania Boga i Kościoła. Ponadto stworzenie odpowiedniej liturgii dla całych rodzin i dla młodego człowieka, przygotowującego się między innymi do sakramentu bierzmowania.

Początkowo czas cotygodniowych spotkań prowadzonych z pomocą osób świeckich, wypełniony był poznawaniem liturgii, charakteru pieśni religijnych i nade wszystko duchem modlitwy. Wiele bowiem osób utalentowanych muzycznie dopiero przez scholę, zaczęło przybliżać się do Boga. Z czasem przybywało dzieci i młodzieży, która chciała śpiewem chwalić Boga. Jak wspominają ich rodzice, nie wystarczał już śpiew na mszy świętej, dało się bowiem słyszeć nasze scholanki śpiewające w szkole, w miejscach gdzie gromadziła się młodzież, w swoich domach. Swoim entuzjazmem i radością zaczęli przyciągać do Kościoła, także swoich rówieśników.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i stawiając im nowe zadania, postanowiliśmy wypróbować nasze siły na festiwalach piosenki religijnej.

Pierwszym sukcesem było piąte miejsce na XV Ogólnopolskim i VII Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej w Łodzi. W tym roku miejsce trzecie w kategorii zespoły kameralne. Ponadto udział w Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej w Radomyślu nad Sanem, w Łasku i w Przeglądzie Piosenki Akademickiej w Łodzi.

Kolejne zadania i ich realizacja, była możliwa dzięki duchowemu i materialnemu wsparciu przez księdza proboszcza. Cieszy nas bardzo, także czynny udział scholi w Święcie Młodych w Kolumnie oraz na Forum Młodych w Łodzi. To doświadczenie zaprocentowało, przy organizowaniu warsztatów ewangelizacyjnych w gimnazjum w czasie trwania rekolekcji wielkopostnych oraz przy prowadzeniu adoracji i nabożeństw w parafii.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Przede wszystkim złączenie jeszcze bardziej, śpiewającej młodzieży i dzieci z Bogiem i z Kościołem. Obok wyjazdów na kolonie, zorganizowanie dni skupienia połączonych z warsztatami muzycznymi. Także udział scholi w tworzeniu przedstawień o charakterze religijnym.

 

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Maj 2018
 
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magda

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook