Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

„I życzę i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia.”

Jan Paweł II.

Wraz z przyjściem do naszej parafii księdza proboszcza, którego sercu bliskie są wszystkie ludzkie problemy, powstała ku naszej radości duchowa adopcja dziecka poczętego. Ksiądz kanonik jest jej gorliwym opiekunem. Każdego roku, w dzień Zwiastowania Pańskiego, blisko dwadzieścia osób podejmuje się modlitwy i duchowej troski o dzieci poczęte, których życie jest zagrożone. Należy zaznaczyć, iż z każdym rokiem przybywa chętnych, pragnących podjęcia się tego dzieła pełnego miłości.

W porównaniu do innych grup nasza działalność jest być może najmniej widoczna. Bowiem przebiega ona najczęściej w murach naszych domów, bądź na modlitwie w naszej świątyni. Wiemy jednak jak wiele przynosi owoców, w postaci uratowanych niewinnych dzieci. Ponadto pragniemy ofiarując nasze modlitwy za dzieci poczęte, w ten sposób wypraszać u Boga potrzebne łaski dla naszej parafii.

Służymy również pomocą w kwestii głoszenia katechezy, stania na straży obrony życia dziecka poczętego i wspierania Kościoła podejmującego się troski o dziecko poczęte. Wymownym znakiem naszej działalności jest także świadectwo naszego życia. Wiele bowiem osób z naszego grona pochodzi z grup społecznych, które w opinii społeczeństwa nie zawsze podejmują się przeciwstawiać aborcji. Są bowiem w naszej grupie zarówno lekarze, nauczyciele jak i młodzi rodzice. Jest to najlepszy znak, świadectwo życia dla młodego pokolenia.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Maj 2018
 
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magda

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook