Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

22 lipca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
 2. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
 3. Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
 4. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
 5. W czwartek - 26 lipca, przeżywamy wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 18:00 uroczysta SUMA ODPUSTOWA przy głównym ołtarzu w intencji Parafian, którą odprawi Ks. Leszek Kaźmierczak – Proboszcz parafii w Okupie. Po mszy św. modlitwa w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 6. Na początku wakacji podawaliśmy informacje na temat zmian personalnych w naszej parafii. Decyzją Ks. Arcybiskupa ks. Alojzy Kwiatkowski z dniem 25 sierpnia tego roku, rozpocznie pracę w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie. Ponieważ od 1 sierpnia ks. Alojzy rozpoczyna swój urlop chcielibyśmy jeszcze w lipcu podziękować za jego posługę.
  Zapraszamy więc parafian na mszę św. w intencji ks. Alojzego 29 lipca o godz. 9:00. Razem chciejmy podziękować Bogu za dobro, jakie ks. Alojzy uczynił swoja pracą i zaangażowaniem w naszej parafii. Będziemy również prosili o potrzebne łaski dla ks. Alojzego w posłudze w nowym miejscu.
 7. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisy rozpoczną się 1sierpnia w Kancelarii Parafialnej.
 8. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd w dniu 29 lipca o godz. 6:00 rano. Koszt: 40 zł. Zapisy codziennie przy stoliku pod chórem po mszy św. wieczornej.

 


 

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2018 r. na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.

Dziś o godz. 19:00 „Przeboje Muzyki Oratoryjnej”

Znane arie z klasycznych dzieł oratoryjnych m.in. J.F. Haendla, W.A. Mozarta i F. Mendelssohna - Bartholdiego i Ch. Gounoda.

Wykonawcy:Martha WRYK (Niemcy), Jakub GARBACZ - organy

 

Za tydzień w niedzielę: „Organy i pieśń w przestrzeni sacrum”

Wykonawcy: Marta Chorzyńska - organy (Niemcy), Martyna Kasprzyk-Peralta – mezzosopran (Polska)

Myślą przewodnią koncertu jest oddanie naszego życia Najświętszej Maryi i Chrystusowi oraz zjednoczenie się z nim poprzez Komunię Świętą.
Program wokalno-instrumentalny został zbudowany w następujących sekwencjach:

- chwała Maryi Pannie, oddanie swego życia Panu,

- uwielbienie Pana, który jest naszym przewodnikiem, pasterzem. Błaganie o pomoc o wyzwolenie z grzechu.

- przemienienie w Ciało Przenajświętsze, które dane jest nam przez Komunię Świętą

- Chrystus Królem i naszym przewodnikiem

 

Prowadzenie koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.

Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

 


 

Módlmy się do Św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

 

 

 

  

 

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA
15  lipca 2018 r.

 

Dziś na wszystkich mszach św. gościmy członków wspólnoty z DOMU MAGNIFICAT, z Łasku Kolumny. Nie głosimy dziś homilii, ale za to w czasie ogłoszeń usłyszymy świadectwo naszych Gości.

 

                                                                                           Ogłoszenia parafialne

1.    Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z racji 3 niedzieli miesiąca.
2.    W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja, Nowenna i msza św. o godz. 18:00.
3.    GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.
4.    Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.
5.    Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej.
6.    Zbliża się 26 lipca, wspomnienia Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian. Po mszy św. modlitwy w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji w około kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
7.    Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd w dniu 29 lipca o godz. 6:00 rano. Koszt: 40 zł. Zapisy codziennie przy stoliku pod chórem po mszy św. wieczornej.


Centrum Idei ku Humanizmowi


8.    Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2018 r. na II Międzynarodowy MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
Dziśo godz. 19:00 „Muzyka Klezmerska  z różnych epok i stron świata”
Wykonawcy: ACCORINET KLEZMER BANDw składzie: Arkadiusz Hylewski – skrzypce, Marek Maciejewski – klarnet, Hieronim Bartczak – akordeon, Katarzyna Wieczorek – śpiew.
 
Za tydzień w niedzielę: „Przeboje Muzyki Oratoryjnej”
Znane arie z klasycznych dzieł oratoryjnych m.in. J.F. Haendla, W.A. Mozarta i F. Mendelssohna - Bartholdiego i Ch. Gounoda.
Wykonawcy: Martha WRYK (Niemcy), Jakub GARBACZ - organy
 
Prowadzenie wszystkich koncertów: Krystyna Pietranek-Kulis.
 
Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.
 


9.    Módlmy się do Św. Michała Archanioła:
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książe Zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.

  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła, siedziba: Łask, Warszawska 15.