Zapraszamy na film "Zakazany Bóg"

Zakazany Bóg plakat

Łaski Dom Kultury, Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Łasku oraz kino Tomi zaprasza na Film z Krzyżykiem pt. „Zakazany Bóg” 12 listopada 2015 r. (czwartek) o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej ŁDK.

Bilety do nabycia w sekretariacie ŁDK, cena 10 zł.

Gatunek: dramat historyczny/ film oparty na faktach
Produkcja: Hiszpania 2013
Czas trwania: 139 min
www.zakazanybog.pl

Prawdziwa historia, która poruszy najtwardsze serce
Zakazany Bóg to kolejny po Cristiadzie film trafiający na ekrany polskich kin, który opisuje okrutne prześladowania Kościoła w XX wieku. Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-1939 zniszczono i splądrowano 2000 kościołów, zakazano praktyk religijnych i dokonywano rzezi na katolikach. Bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Byli wśród nich biskupi, zakonnice, klerycy. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji! Zakazany Bóg to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa. „Nigdy w historii Europy, a może nawet i świata, nie widziano takiego ucieleśnienia nienawiści do religii i jej wyznawców"
                                                                                                                           Hugh Thomas, lewicowy historyk

film z krzyżykiem

Grupa kapłanów naszej archidiecezji podjęła wspólny projekt, by promować dobry wartościowy film. Będzie to reaktywacja "Filmu z krzyżykiem". W Łodzi, Pabianicach, Piotrkowie i Łasku odbywać będą się seanse chrześcijańskich filmów.Nasza Parafia (Duszpasterstwo Akademickie "Na Skale" i Centrum Idei ku Humanizmowi) we współpracy z Łaskim Domem Kultury będzie zapraszać na pokazy chrześcijańskich filmów, które będą odbywały się w sali widowiskowej ŁDK i Kaplicy św. Anny Kolegiaty Łaskiej.
Serdecznie zapraszamy na projekcję proponowanych przez nas filmów.

Dziś jest: 18 Grudzień 2017

Laura, Bogusław, Gracjan