Powitanie Nowego Proboszcza

Z dniem 1 lipca 2015 r. swoją posługę Proboszcza Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku rozpoczął Ks. Piotr Pirek.

Urodził się 17 czerwca 1974 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W roku 1999 ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i otrzymał tytuł magistra teologii na Akademii Teologii Katolickiej. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 maja 1999 roku, po czym posługiwał na swojej pierwszej parafii pw. św. Małgorzaty w Witowie. Następnie był wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Andrzejowie oraz w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi. Od 29 sierpnia 2007 roku był wikariuszem w parafi NMP Królowej Polski w Łodzi Radogoszczu. Od 2007 roku pełnił funkcię Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie.

pirek p

Liturgiczne wprowadzenie nowo mianowanego Proboszcza miało miejsce w niedzielę 5 lipca 2015 r. w czasie Mszy św. o godz. 10:30.

Uroczyste wprowadzenie odbyło się w obecności V-ce Dziekana dekanatu łaskiego Ks. Kan. Jarosława Wojtala. Ksiądz dziekan odczytał zgromadzonym wiernym treść dokumentu nominacyjnego ustanawiającego Ks. Piotr Pirka proboszczem tutejszej parafi. Następnie przedstawił, krótki życiorys nowego Proboszcza oraz skierował swoje słowo do obejumującego urząd. Przedstawiciele naszej wspólnoty: rodzina, grupy modlitewne, młodzież ze szkolnego koła Caritas wraz z katechetami, Bractwo Kurkowe oraz Starosta Łaski powitali nowego Proboszcza. Następnie odśpiewano Hymn do Ducha Świętego. Po homili Ksiądz Proboszcz w obecności Księdza Dziekana i zgromadzonych wiernych złożył wyznanie wiary oraz przysięgę wierności. Na zakończenie Eucharysti wierni odspiewali hymn dziękczynny Ciebie, Boga wysławiamy.

Ks. Proboszczowi Piotrow Pirkowi życzymy, by Bóg umacniał go swoim błogosławieństwem w pasterskiej posłudze w parafii, a Matka Boża Łaska otaczała Go swoją opieką.

Dziś jest: 28 Maj 2017

Augustyn, Jaromir, Wilhelm