Ogłoszenia parafialne 15.04.2018 r.

3 Niedziela Wielkanocna

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich pracowników służby zdrowia oraz chorych na wspólny wyjazd 28 kwietnia na Mszę św. celebrowaną w Łagiewnikach pod Krakowem, podczas której zostanie beatyfikowana pielęgniarka Hanna Chrzanowska. Zgłoszenia należy kierować do kapelana szpitala im. Kopernika w Łodzi – ks. Juliusza Lasonia (tel. 504 599 221).

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś po mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św.

2. Również dziś na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIE.

3. Jutro podczas mszy św. o godz. 18:00 Ks. Bp Ireneusz Pękalski udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA młodzieży naszej parafii. Prosimy by kandydaci do bierzmowania zgromadzili się w Kolegiacie o godz. 17:30.

4. W poniedziałki po mszy św. wieczornej w kancelarii dyżurują DORADCY ŻYCIA RODZINNEGO.

5. W najbliższą środę po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie GRUP MODLITEWNYCH.

6. W miniony czwartek został wymieniony na nowy cały MECHANIZM ZASŁANIAJĄCY i ODSŁANIAJĄCY wizerunek Matki Bożej Łaskiej wraz z przypisanym systemem odtwarzania nagranego hejnału. Dzięki nowemu umiejscowieniu (nie na drewnianym ołtarzu lecz na ścianie kaplicy) oraz nowym rozwiązaniom technicznym działanie obecnego mechanizmu jest niemal niesłyszalne. Wszystkie prace zostały wykonane przez firmę Rduch i kosztowały 8500 zł.

7. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół od Anny i Tomasza Wiśniewskich w kwocie: 100 zł. Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów TYGODNIKÓW i MIESIĘCZNIKÓW KATOLICKICH. Jest również do nabycia najnowsza Adhortacja Apostolska Ojca Świętego Franciszka GAUDETE ET EXSULTATE o powołaniu do świętości w świecie współczesnym. Gorąco zachęcamy do lektury tego tekstu.

9. W piątek zapraszamy na godz. 15:00 na MSZĘ ŚW. i KORONKĘ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Przypominamy, że w piątek o godz. 19:00 w kancelarii można spotkać się z Panią PSYCHOLOG.

10. Za tydzień swoimi OFIARAMI złożonymi na tacę będziemy mogli wesprzeć Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

11. Organizujemy parafialną PIELGRZYMKĘ do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Elbląga, Trójmiasta i zamku w Gniewie. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 1-3 czerwca 2018 r. (weekend po Urocz. Bożego Ciała). Zapisy będą możliwe od poniedziałku - 23 kwietnia. Szczegóły na ulotkach pod chórem. /Plan pielgrzymki - kliknij/

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Janina Biegańska, Halina Nowak – lat 81.

Centrum Idei ku Humanizmowi

I. Zaprasza do odwiedzenia kaplicy św. Anny gdzie zainstalowana jest WYSTAWA FOTOGRAFII pana Mariana Wójcika, zatytułowana: Kościoły drewniane powiatu bełchatowskiego i okolic. Wystawa będzie prezentowana przez najbliższe 2 tygodnie.

II. Za tydzień w niedzielę 22 kwietnia na godz. 19:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ŚCIEŻKI DO PRAWDY. Tym razem naszym gościem będzie Grzegorz Kasjaniuk – dziennikarz, publicysta, autor książek, który wskazuje na drugie dno w muzyce. Pokazuje gdzie kryją się duchowe pułapki. Nasz gość przedstawi temat: Zagrożenia duchowe w muzyce i popkulturze.

III. Zapraszamy na FILM "SPRAWA CHRYSTUSA". To historia najważniejszego dziennikarskiego śledztwa w dziejach. Czy to tylko kwestia wiary, czy też da się udowodnić, że Chrystus zmartwychwstał? Czy dwa tysiące lat po wydarzeniach w Jerozolimie możemy coś stwierdzić na pewno? Czy nauka może potwierdzić podstawowy fundament naszej wiary? Lee Strobel, uznany dziennikarz śledczy „Chicago Tribune”, podejmuje dziennikarskie śledztwo na temat zmartwychwstania Jezusa. Jako ateista jest przekonany, że obali centralny punkt chrześcijańskiej nauki. Swoje działania prowadzi uczciwie, zgodnie ze sztuką, wykorzystując te same metody, których używał przy tworzeniu najważniejszych reportaży, przynoszących mu uznanie i prestiżowe nagrody. Im głębiej postępuje w swoim dochodzeniu, tym bliżej jest szokującej dla niego prawdy.Film twórców: "Bóg nie umarł" i "Czy naprawdę wierzysz?"
Zapraszamy w środę 25 kwietnia na godz. 19:00 do sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook