Ogłoszenia parafialne 8.04.2018 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś gościmy w naszej panią Joannę Jurkiewicz, która podczas mszy św. podzieli się z nami  świadectwem o swoich spotkaniach ze świętym Janem Pawłem II w czasie rzymskich rekolekcji oazowych. Pani Joanna jest autorką książki „Zwiastunowi z gór”, którą będzie prezentowała po zakończonych liturgiach.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Mszę św. w Bazylice Archikatedralnej we wtorek 10 kwietnia o godz. 18.00 z okazji 8. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

2. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Światła (Via Lucis), która będzie miała miejsce w Łodzi w piątek 13 kwietnia 2018 r. Uczestnicy wyruszą z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego (ul. Radwańska 37) o godz. 19.00. Następnie przejdą przed Bazylikę Archikatedralną i zakończą przed Kościołem Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza. Droga Światła to nabożeństwo nawiązujące swoim układem do Drogi Krzyżowej obejmujące 14 stacji, których rozważania dotyczą tajemnicy Zmartwychwstania.

3. W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27) o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Adama Lepy zostanie odprawiona Msza św. w intencji zamordowanych na Wschodzie w 1940 roku oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Państwa Polskiego.  Po Mszy św. przy Pomniku Katyńskim odbędzie się oficjalna uroczystość z ceremoniałem wojskowym.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś z racji NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 16:00.

2. Jutro (przeniesiona z 25 marca) Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. W czasie mszy św. popołudniowej można będzie podjąć DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO a nienarodzonego. Deklaracje do wypełnieni są wyłożone na stojaku pod chórem. Uczestnicząc w liturgiach będziemy mogli wesprzeć ofiarami Fundusz Obrony Życia.

3. W przyszłą niedzielę - 15 kwietnia po mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św.

4. Również w niedzielę - 15 kwietnia na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIE.

5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do Kolegiaty na próby liturgiczne we wtorek 10 kwietnia na godz. 18:30, w czwartek 12 kwietnia na godz. 19:00. W piątek o godz. 18:30 będzie SPOWIEDŹ dla KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA, świadków i rodziców. Przypominamy, że SAKRAMENTU BIERZMOWANIA młodzieży naszej parafii udzieli Ks. Bp Ireneusz Pękalski w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 18:00 (prosimy by kandydaci do bierzmowania zgromadzili się w Kolegiacie o godz. 17:30).

6. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej rozpoczną się zapisy na KOLONIE PARAFIALNE w Małym Cichym w dniach 25 czerwca - 3 lipca 2018 r. /program kolonii - kliknij/. W programie m. in. zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, górskie wycieczki, zwiedzanie okolic Zakopanego. W koloniach mogą wziąć udział dzieci od 9 lat z terenu Gminy Łask. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr Urbaniak

7. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA na Kościół: bezimiennie od 1 ofiarodawcy w kwocie: 200 zł. Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów tygodników i miesięczników katolickich.

9. Dziś wychodząc z kościoła swoimi OFIARAMI złożonymi do puszek możemy wesprzeć dzieła Caritas.

10.  Dziś wieczorem zapraszamy na KONCERT JAZZOWY zatytułowany „Kielich życia”. Koncert zagrają: Grzegorz Rogala – puzon, Łukasz Pawlik – fortepian/elektryczna wiolonczela, Marcin Jahr – perkusja. Początek koncertu o godz. 19:00. Wstęp wolny.

11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Marian Zasada – lat 70, Stanisław Grzeliński – lat 87, Zofia Szala – lat 93, Paweł Szkudlarek – lat 56, Zdzisław Boruń – lat 74. 

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook