Ogłoszenia parafialne 25.02.2018 r.

2 Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2018

Komunikaty kurialne

1. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada w najbliższy czwartek 1 marca. Tego dnia w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Lepy odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

2. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy na rok szkolny 2018/2019. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonym gimnazjum i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza chorych i ich opiekunów na samolotową pielgrzymkę do Lourdes w dniach 19-23 września 2018 r. (Zapisy i dalsze informacje u ks. Juliusza Lasonia kapelana szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, tel. 504 599 221).

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś po mszy św. dla dzieci o godz. 10:30 zapraszamy na SPOTKANIE RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

2. Również dziś zapraszamy na godz. 18:00 na mszę św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.

3. W poniedziałek kolejne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO o godz. 18:40, w salce przy kancelarii. Wystarczy przyjść i przynieść z sobą Pismo Święte.

4. Przy Kolegiacie rozpoczyna swą działalność DEKANALNA PORADNIA RODZINNA. Spotkania z Doradcami życia małżeńskiego i rodzinnego są możliwe w poniedziałki od godz. 18:30 w Kancelarii Parafialnej.

5. We wtorek 27 lutego o godz. 19:00 w Kolegiacie spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. We wszystkie PIĄTKI WIELKIEGO POSTU zapraszamy na MSZĘ ŚW. o godz. 15:00. Po mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ: o godz. 16:00 dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. Po mszy wieczornej o godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla Studentów, młodzieży licealnej i gimnazjalistów.

8. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

9. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W piątek spowiedź do południa w ramach mszy św., po południu od godz. 17:00. Nabożeństwo I piątkowe po mszy św. wieczornej. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po porannej mszy o godz. 7:00.

10. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.

11. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.

12. Również w piątki wieczorem na godz. 18:40 zapraszamy na próby CHÓRU w salce pod kaplicą Matki Bożej Łaskiej.

13. Burmistrz Łasku oraz Dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego zapraszają do udziału w obchodach Narodowego DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13:00 na Placu 11 Listopada.

14. Bezpośrednio przed IV niedzielą Wielkiego Postu - 9 i 10 marca, decyzją Ks. Abpa Grzegorza Rysia, przeżyjemy w naszej świątyni „24 godziny dla Pana”. Jest to inicjatywa papieża Franciszka związana z zaproszeniem, by odkryć, KIM JEST BÓG „bogaty w miłosierdzie”, nie męczący się wybaczaniem. Do naszej świątyni przyjedzie ks. Bp Adam Lepa, oraz kapłani z kilku pobliskich dekanatów, aby spowiadać przez 24 godziny. Spowiedź będzie możliwa zarówno w dzień jak i w nocy. Celebrowanie Sakramentu pokuty połączymy z modlitwą przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Dokładne informacje podamy w najbliższych dniach w internecie i za tydzień w ramach ogłoszeń parafialnych. Zaprośmy na ten czas do Kolegiaty bliskich i znajomych, szczególnie tych którzy długo pracują bądź już dawno u spowiedzi nie byli.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem można nabyć PISMO ŚWIĘTE w różnych formatach i wydaniach. Są również do nabycia ŚWIECE wielkanocnego Dzieła Caritas. Są dostępne nowe numery gazet: Któż jak Bóg, Egzorcysta.

16. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć OFIARĄ DO PUSZEK polskich misjonarzy pracujących w Afryce. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

17. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODSZEDŁ do WIECZNOŚCI: Bogusław Chojnacki - lat 81.

Centrum Idei ku Humanizmowi – ogłoszenia

I. Zapraszamy na projekcję FILMU „DWIE KORONY”, który przedstawia niezwykłą historię życia Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

II. Film będzie wyświetlony w najbliższą środę 28 lutego o godz. 19:00 w Sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury przy ul. Narutowicza 11. Wstęp wolny.

III. Zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ w niedzielę 4 marca o godz. 18:00 z ks. Sławomirem Sosnowskim – byłym egzorcystą Archidiecezji Łódzkiej. Nasz Gość podejmie temat: „PO CO ZAJMOWAĆ SIĘ DIABŁEM?”. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów „OSIEMNASTKA” o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. ok godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie z naszym Gościem.

(przed Mszą św.)

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018