Ogłoszenia parafialne 11.02.2018 r.

6 Niedziela Zwykła - 11 lutego 2018 r.

KomunikatArcybiskupa Metropolity Łódzkiego

Archidiecezja Łódzka, wzorem starożytnej rzymskiej tradycji, od 2013 roku podejmuje przeżywanie Wielkiego Postu przez pielgrzymowanie do łódzkich kościołów stacyjnych. Także w tym roku w dni powszednie Wielkiego Postu o godzinie 18.00 wierni wraz ze swoimi Pasterzami będą się gromadzić w poszczególnych kościołach Łodzi, aby  uczestniczyć we Mszy św., odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia i podejmować praktyki pokutne. Decyzją Stolicy Apostolskiej za pielgrzymowanie do kolejnych kościołów stacyjnych, po wypełnieniu zwyczajnych warunków, można uzyskać codziennie łaskę odpustu zupełnego. Ofiary zbierane jako jałmużna wielkopostna będą przeznaczone na wsparcie dla najbiedniejszych rodzin danej parafii.

Pierwsza stacja naszego wielkopostnego pielgrzymowania tradycyjnie rozpocznie się w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej 27 w Łodzi w Środę Popielcową 14 lutego br.  Będąc głęboko przekonanym o błogosławionych owocach tej wielkopostnej praktyki serdecznie zapraszam wszystkich wiernych do podjęcia wspólnego pielgrzymowania.

+ Grzegorz Ryś Arcybiskup Metropolita Łódzki

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś rozpoczynamy TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Oprócz naszych modlitw chciejmy również podjąć abstynencję od alkoholu. Tak wiele rodzin i osób w naszej parafii dotkniętych jest przez problem alkoholizmu. Przez modlitwę i post prośmy Boga o pomoc, o wyzwolenie z niewoli alkoholu. Przypominamy, że przy naszej parafii działa Stowarzyszenie AL -ANON, które pomaga krewnym i bliskim osób uzależnionych od alkoholu. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19:00 w salce przy kancelarii.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy WIELKI POST. Zapraszamy w ŚRODĘ POPIELCOWĄ na msze św. z obrzęd posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 18:00. Po każdej mszy św. zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas w Archidiecezji Łódzkiej. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.

W środę jak zwykle o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja, śpiew Godzinek do NMP, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Msza św. przy głównym ołtarzu.

3. W środę przypada NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po II wojnie Światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o bohaterach więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych; tych, których groby są odkrywane bądź nadal poszukiwane.

4. We wszystkie PIĄTKI WIELKIEGO POSTU zapraszamy na MSZĘ ŚW. o godz. 15:00. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwo.

5. Tradycyjnie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ. O godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. Po mszy wieczornej o godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla Studentów, młodzieży licealnej i gimnazjalistów.

6. 17 lutego – w sobotę o 19:00 w salce obok kancelarii parafialnej rozpocznie się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Kurs przedmałżeński będzie prowadzony przez 6 kolejnych sobót Wielkiego Postu. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź Kancelarii Parafialnej.

7. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

8. Jutro rozpoczną się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla MATURZYSTÓW i UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH SZKOŁY ZAWODOWE w Dekanacie Łaskim. Rekolekcje poprowadzi o. Remigiusz Recław, Jezuita z Łodzi. Zajęcia rekolekcyjne będą się odbywały w godz. 9:30 do 13:15 w Łaskim Domu Kultury (sala widowiskowa) przy ul. Narutowicza 11. Wesprzyjmy Ojca Rekolekcjonistę i młodzież swoją modlitwą.

9. W naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE przeżywać będziemy w dniach 11-14 marca 2018 r.

10. Przy Kolegiacie rozpoczyna swą działalność DEKANALNA PORADNIA RODZINNA. Spotkania z Doradcami życia małżeńskiego i rodzinnego będą możliwe od pierwszego poniedziałku Wielkiego Postu tj. 19 lutego. Dyżur Doradców życia rodzinnego i nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny będą pełnili Państwo Aleksandra i Robert Rusiniak, w poniedziałki od godziny 18:30 po wieczornej Mszy św. w Kancelarii Parafialnej. Zakres działalności Dekanalnej Poradni Rodzinnej będzie obejmował przygotowanie dalsze i bliższe do sakramentu małżeństwa, praktyczną naukę Metod Rozpoznawania Płodności oraz wsparcie w kryzysach dotyczących miłości małżeńskiej i rodzicielskiej.

11. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.

12. W piątek od godz. 19:00 w Kancelarii Parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG.

13. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej, która podejmuje aktualne tematy życia społecznego i religijnego. Wprowadza nas również w okres Wielkiego Postu. Na stoliku pod chórem można pobrać skarbonki na wielkopostną jałmużnę.

14. Za tydzień w niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na wsparcie parafii, które budują i wyposażają nowe świątynie.

15. Zachęcamy do wzięcia udziału w Koncercie Charytatywnym na rzecz Emilki Werczyńskiej, która choruje na postępujący rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice i dziadkowie zbierają fundusze na specjalistyczny sprzęt, rehabilitację oraz nowy lek wynaleziony w 2016 r., który może uratować jej życie. Koncert odbędzie się w Sali Widowiskowej Łaskiego Domu Kultury w sobotę 17 lutego o godz. 17:00. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed Kolegiatą.

16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODSZEDŁ do WIECZNOŚCI: Zygmunt Antczak - lat 82.

Centrum Idei ku Humanizmowi – ogłoszenia

I. Zachęcamy do Odwiedzenia kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest wystawa fotograficzna autorstwa Jacka Frąckiewicza obrazująca historię parafii w Widawie.

II. Zapraszamy za tydzień w niedzielę - 18 lutego 2018 r. na spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ z Anną i Karolem Wilczyńskimi – reporterami, twórcami islamistablog.pl. Nasi Goście podejmą temat: „Islam i uchodźcy. Co tak naprawdę grozi Europie?” Spotkanie tradycyjnie rozpocznie Eucharystia dla młodzieży i studentów „OSIEMNASTKA” o godz. 18:00, bezpośrednio po Mszy św. ok godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie z naszymi Gośćmi.

 

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook