Ogłoszenia parafialne 28.01.2018 r.

4 Niedziela Zwykła - 28 stycznia 2018 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w piątek 2 lutego 2018 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza do wspólnej modlitwy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się tradycyjnie w pierwszy weekend lutego, tj. 2-4 lutego 2018 r. W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 30 stycznia. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

3. Caritas Archidiecezji Łódzkiej dziękuje za udział w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Dzięki zaangażowaniu duszpasterzy i wiernych świeckich udało się w tym roku rozprowadzić ponad 85 tysięcy świec. Z pozyskanych dzięki temu funduszy dzieci i młodzież z parafii Archidiecezji Łódzkiej otrzymują konkretne wsparcie: korzystają z dożywiania, otrzymują paczki świąteczne oraz wyjeżdżają na kolonie i turnusy rehabilitacyjne.

Ogłoszenia parafialne

1. W środę - 31 stycznia przybędzie do naszej parafii po raz pierwszy nowy Ordynariusz Archidiecezji Łódzkiej Ks. Abp GRZEGORZ RYŚ. O godz. 17:00 spotka się z członkami Kapituły Łaskiej, zaś o godz. 18:00 będzie przewodniczył koncelebrowanej mszy św. w kaplicy Matki Bożej. Obecni będą księża kanonicy oraz kapłani naszego dekanatu, z którymi Ks. Abp spotka się po zakończonej liturgii. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w Kolegiacie – 31 stycznia o godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew Godzinek do NMP, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i o godz. 18:00 uroczysta liturgia mszy św.

2. W piątek przeżywamy święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy do Kolegiaty na msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Kościół Katolicki obchodzi to Święto jako Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Prośmy o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. W Ofiarowanie Pańskie, w całej naszej Ojczyźnie, ofiary złożone na tace przeznaczone są tradycyjnie na zakony kontemplacyjne. To ważne, abyśmy pamiętali i troszczyli się o siostry zakonne i zakonników, którzy zamknięci w klasztorach kontemplacyjnych modlą się w naszych intencjach. W ich imieniu dziękujemy i składamy serdeczne: Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu 1 CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA I NIEDZIELA MIESIĄCA. W piątek spowiedź rano w czasie mszy św. Po południu od godz. 17:00. W piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.

4. W niedzielę o godz. 17:30 Nabożeństwo Adoracyjne. Z racji I niedzieli miesiąca ofiary przeznaczamy na OGRZEWANIE ŚWIĄTYNI.

5. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w sobotę. W piątek po mszy wieczornej spotkanie ostatkowe Grupy Św. Marty na plebanii.

6. wocie 880 zł, od Jakuba Trębacza 40 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

7. Dziś wychodząc z kościoła możemy ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć remont katedry w Łucku, gdzie pracuje ks. Roman Vłasiuk. Ks. Roman pozostanie z nami do czwartku, ale już dziś serdecznie dziękujemy za miesięczną posługę w naszej parafii i życzymy wielu sił i łask Bożych w pracy parafialnej na Ukrainie.

8. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.

9. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Edward Frątczak - lat 63, Jerzy Kucharski – lat 76.

Centrum Idei ku Humanizmowi – ogłoszenia

I. Wraz ze Stowarzyszeniem Polska Myśl Patriotyczna Łask zapraszamy na wykład w ramach cyklu "ŚCIEŻKI DO PRAWDY" inaugurujący Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości. Dr MICHAŁ ANDRZEJCZAK – historyk i doktor nauk humanistycznych, autor kilku książek. Nasz gość podejmie temat: Roman Dmowski – niewygodny "Ojciec niepodległości". Zapraszamy: dziś na godz. 19:00.

II. Za tydzień – 4 lutego o godz. 19:00 kolejne spotkanie z cyklu "ŚCIEŻKI DO PRAWDY". Gościem będzie ARTUR ZAWISZA – poseł na sejm IV kadencji, współtwórca Ruchu Narodowego. Pan Artur Zawisza przedstawi temat: Traktat lizboński a suwerenność Polski.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Maj 2018
 
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magda

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook