Ogłoszenia parafialne 21.01.2018 r.

3 Niedziela Zwykła

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. (Wj 15,6). Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.

2. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w piątek 27 stycznia. Kuria Metropolitalna w Łodzi zachęca do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.

3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się tradycyjnie w pierwszy weekend lutego, tj. 2-4 lutego 2018 r. W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 30 stycznia drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 42 664 88 88. Początek rekolekcji w piątek (2 lutego) o godz. 17.30. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

Ogłoszenia parafialne

1. Wszystkim BABCIOM i DZIADKOM składamy dziś życzenia wszelkiego dobra i obfitego Bożego błogosławieństwa!

2. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE, podczas którego będziemy modlić się w intencji naszych Babć i Dziadków.

3. Również dziś o godz. 18:00 msza św. z modlitwą o UZDROWIENIE.

4. 31 stycznia przybędzie do naszej parafii po raz pierwszy nowy Ordynariusz Archidiecezji Łódzkiej Ks. Abp GRZEGORZ RYŚ. O godz. 17:00 spotka się z członkami Kapituły Łaskiej, zaś o godz. 18:00 będzie przewodniczył koncelebrowanej mszy św. w kaplicy Matki Bożej. Obecni będą księża kanonicy oraz kapłani naszego dekanatu, z którymi Ks. Abp spotka się po zakończonej liturgii. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w Kolegiacie – 31 stycznia o godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew Godzinek do NMP, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i o godz. 18:00 uroczysta liturgia mszy św.

5. Tradycyjnie w piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.

6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.

7. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA REMONT KAPLICY: bezimiennie łącznie w kwocie 150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

8. Od pierwszych dni stycznia posługuje w naszej parafii ks. ROMAN VŁASIUK. Wielu z nas spotkało się z ks. Romanem podczas wizyt duszpasterskich. Ks. Roman 31 stycznia wróci do Łucka na Ukrainie, do parafii katedralnej, w której pracuje jako wikariusz. Po II wojnie światowej władze radzieckie ze świątyni katedralnej w Łucku uczyniły muzeum ateizmu. Zniszczeniu uległo wnętrze budowli oraz zabytki sztuki sakralnej. Obecnie ks. proboszcza łuckiej katedry razem z ks. Romanem trudzą się m.in. nad renowacją powierzonej im kilka lat temu świątyni. Za tydzień po mszach św. swoją ofiarą złożoną do puszek będziemy mogli wesprzeć prowadzone w Łucku prace remontowe świątyni katedralnej. Już teraz dziękujemy za złożone na ten cel ofiary.

9. W niedzielę za tydzień, w par. Św. Faustyny, odbędzie się OPŁATEK dla osób NIEPEŁNOSPRAWNYCH i ich rodzin z terenu dekanatu i powiatu łaskiego. Będzie to spotkanie inaugurujące działalność duszpasterstwa osób niepełnosprawnych. Zapraszamy również osoby, które chciałyby działać jako wolontariusze i pomagać ludziom borykającym się z różnego rodzaju ograniczeniami.

10. Zachęcamy do nabywania PRASY KATOLICKIEJ.

11. Dobiegają końca tegoroczne WIZYTY KOLĘDOWE. Już dziś serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za serdeczne i miłe rozmowy. Jeśli ktoś został przypadkowo pominięty bądź z racji na nieobecność chciałby jeszcze zaprosić do siebie kapłana, prosimy o zgłoszenie dziś w zakrystii. Wszystkie zgłoszone osoby chcielibyśmy odwiedzić w najbliższy czwartek.

12. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Marian Barabasz - lat 80, Irena Drozd – lat 90, Marianna Bulzacka – lat 93, Andrzej Nawrocki – lat 65, Jan Jochemczak – lat 69, Sławoj Wieczorek – lat 73.

Centrum Idei ku Humanizmowi – ogłoszenia

I. Dziś po mszy św. o godz. 10:30 krótki Koncert Laureatów dziecięcego i młodzieżowego I Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Jasełek.

II. Również dziś zapraszamy na drugą część III FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK CHÓRÓW I SOLISTÓW POWITU ŁASKIEGO. Festiwal rozpocznie się w Kolegiacie o godz. 15:00. Wystąpią zarówno zespoły muzyczne jak i wielu solistów.

III. Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy Św. Anny gdzie prezentowana jest wystawa zatytułowana: DOM MOICH MARZEŃ.

IV. Wraz ze Stowarzyszeniem Polska Myśl Patriotyczna Łask zapraszamy na wykład w ramach cyklu "ŚCIEŻKI DO PRAWDY" inaugurujący Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości. Dr MICHAŁ ANDRZEJCZAK – historyk i doktor nauk humanistycznych, autor kilku książek, w tym nagradzanej wielokrotnie monografii: Rosja w myśli politycznej Narodowej Demokracji 1917-1939, podejmie temat: Roman Dmowski – niewygodny "Ojciec niepodległości". Zapraszamy: Kolegiata, 28 stycznia, godz. 19:00.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Maj 2018
 
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magda

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook