Ogłoszenia parafialne 07.01.2018r.

Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

1. Od kilku dni widoczny jest w naszej parafii nowy kapłan. Witamy pośród nas Ks. ROMANA WŁASIUKA, który przyjechał z Łucka na Ukrainie. Ksiądz Roman będzie posługiwał w naszej parafii przez styczeń, prowadząc nabożeństwa w kościele i kolędując z pozostałymi księżmi. Życzymy mu miłego i owocnego pobytu w Łasku.

2. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, którą dziś przeżywamy kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.

3. W ŚRODĘ na godz. 17:00 zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu, adorację, Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i Mszę św. o godz. 18:00.

4. W piątek o godz. 15:00 Msza św., Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godz. 18:00.

5. Tradycyjnie w piątek w kancelarii o godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.

6. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w piątek.

7. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA REMONT KAPLICY: bezimiennie łącznie w kwocie 350 zł, od Krystyny Bruk – 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Trwają tegoroczne ODWIEDZINY KOLĘDOWE w domach naszych parafian. Prosimy, aby nie zgłaszać w kancelarii parafialnej ewentualnych pogrzebów na soboty. Ułatwi to znacznie przebieg odwiedzin kolędowych.

Centrum Idei ku Humanizmowi – ogłoszenia

I. Dziś po mszy św. o godz. 12:00 miał odbyć się coroczny KONCERT kolęd w wykonaniu ORKIESTRY DĘTEJ ŁASKIEGO Domu Kultury. Niestety z racji na przeziębienia i chorobę wielu członków orkiestry koncert zostaje przeniesiony na inny termin, o którym będziemy informowali.

II. Za tydzień 14 lutego zapraszamy III FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK CHÓRÓW I SOLISTÓW POWITU ŁASKIEGO. Festiwal rozpocznie się w Kolegiacie o godz. 15:00. W tym roku zgłosiło się jeszcze więcej uczestników Festiwalu dlatego występy festiwalowe zaplanowane są na dwie kolejne niedziele: 14 i 21 stycznia. Zapraszamy serdecznie!

III. Zapraszamy na projekcję filmu „FATIMA. OSTATNIA TAJEMNICA”. Bohaterką filmu jest Monica, poszukująca pracy montażystka, która dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, a w końcu na zawsze odmienią jej życie. „Fatima. Ostatnia tajemnica” to znakomity, porządkujący wiedzę, ale też odkrywczy film, który – także dzięki wątkowi fabularnemu – ogląda się bez chwili znużenia. Po seansie naprawdę zaczynamy rozumieć, jak wielkim darem od Boga dla świata była misja Matki Bożej w małej portugalskiej wiosce 100 lat temu. Zapraszamy w środę 17 stycznia na godz. 19:00 do sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury. WSTĘP WOLNY.

 

10. W  minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Genowefa Niedźwiadek - lat 97, Cezary Górny – lat 84.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook