Ogłoszenia parafialne 31.12.2017r.

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

Święto Świętej Rodziny

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś OSTATNI DZIEŃ ROKU. Zapraszamy na godz. 17:30 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. O godz. 18:00 msza św. w czasie, której chcemy podziękować Bogu za miniony rok.

2. Jutro, NOWY ROK - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte wg porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTA miesiąca. Spowiedź w piątek w czasie mszy świętych. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17:45 na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 7:00.

4. W sobotę przypada uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcimy w kościele kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań napiszemy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacper, Melchior i Baltazar dodając cyfry Roku Pańskiego. Już dziś wychodząc z kościoła można nabyć pod chórem przygotowane i estetycznie zapakowane w woreczki foliowe: kredę, kadzidło i specjalny węgielek do rozpalenia w domu. Do kompletu dodana jest instrukcja. Ww. komplety nie są jeszcze poświęcone. W Święto Trzech Króli odprawiamy msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary, które tego dnia złożymy na tacę przeznaczone będą NA MISJE.

5. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, obchodzimy ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO. Po mszy św. o godz. 10:30 dzieci ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Siostry Teresy przedstawią JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE.

6. Tradycyjnie zaś po mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na KONCERT KOLĘD w wykonaniu ORKIESTRY DĘTEJ Łaskiego Domu Kultury.

7. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA REMONT KAPLICY: bezimiennie – 100 zł, od Państwa Banaszek - 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

8. Zachęcamy do nabycia świątecznej PRASY katolickiej.

9. Trwają ODWIEDZINY KOLĘDOWE. Prosimy aby nie zgłaszać w kancelarii parafialnej ewentualnych pogrzebów na soboty. Ułatwi to znacznie przebieg odwiedzin kolędowych. Dziękujemy za zrozumienie.

10. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA do WIECZNOŚCI:Janina Hajdukiewicz - lat 75.

Podsumowanie 2017 roku

Ostatni dzień roku skłania do podsumowania różnych działań podejmowanych przez naszą parafię.

W kończącym się 2017 roku przyjęliśmy do wspólnoty Kościoła  przez sakrament chrztu świętego 44 osoby. Sakrament małżeństwa przyjęło 31 par. Najwięcej niestety było pogrzebów, bo aż 134 osoby pochowaliśmy na łaskim cmentarzu.

Przez 12 miesięcy tego roku uczestnicząc w mszach świętych parafianie przyjęli ok 110 tyś. komunii św.

Regularnie przy naszej parafii spotykają się różne Grupy Duszpasterskie. Co tydzień ministranci i zespoły muzyczne na rożnych poziomach wiekowych. Swoje spotkania ma Odnowa w Duchu Świętym, Grupy modlitewne: Rycerstwo Niepokalanej, Żywa Róża, Apostolstwo dobrej śmierci, Radio Maryja. Młodzież uczestniczy w spotkaniach Ruchu Światło-Życie oraz działa w ramach Szkolnych Kół Caritas. W ostatnich miesiącach nastąpiła odnowa scholii dziecięcej i młodzieżowej. Kilka osób rozpoczęło wspólne ćwiczenia śpiewu w ramach zajęć z chóru. Przybyło również najmłodszych ministrantów. Od lutego chcemy zaproponować nowe spotkania w ramach Kręgu Biblijnego, aby lepiej poznawać słowo Boże, starać się je rozumieć i nim żyć. Mamy nadzieję, że niebawem w naszej parafii powstanie pierwszy Krąg Małżeństw Domowego Kościoła.

Centrum Idei ku Humanizmowi działające przy naszej Kolegiacie zorganizowało i przeprowadziło następujące imprezy religijne i kulturalne: 9 wystaw i wernisaży. 23 prelekcje, spotkania autorskie i odczyty. 5 spotkań poetycko-literackich. Wraz z Łaskim Domem Kultury udało się wyświetlić 5 filmów. Przez cały rok, co tydzień, w trzech grupach prowadzony jest kurs komputerowy dla seniorów. W ciągu całego roku odbyło się 9 pojedynczych koncertów muzycznych, a także 4 różne Festiwale, w tym największy Letni Festiwal Muzyki w XVI-wiecznej Kolegiacie, w ramach którego wysłuchaliśmy 9 koncertów.

Od strony gospodarczej udało się w minionym roku wykonać zaplanowany wcześniej gruntowny remont kaplicy cmentarnej oraz nowe oświetlenie zewnętrzne Kolegiaty. Na cmentarzu wykonano szereg prac porządkowych włącznie z przycinką i pielęgnacją drzew. Przy plebanii wykonano renowację bramy od ul. Warszawskiej i przygotowano do uruchomienia automatyki. Wykonano z kostki brukowej nowy taras na tyłach plebani oraz wjazd do ogrodu. Przygotowany został plac do postawienia wiaty, w której stanie śmieciarka zakupiona w ubiegłym roku, a służąca do wywozu śmieci z łaskiego cmentarza. Na terenach parafialnych przeprowadzono szereg prac porządkowych i renowacyjnych. W listopadzie i grudniu wykonano całkowicie nową szopkę Bożonarodzeniową do Kolegiaty.

Zostało także spłaconych kolejnych 12 rat kredytu zaciągniętego w 2013 roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska na rzecz wykonania prac termomodernizacji budynków parafialnych. Pozostało do spłaty jeszcze 14 rat ww. pożyczki.

Ofiary składane podczas tegorocznej kolędy oraz wpływające od indywidualnych ofiarodawców pozwolą w okolicach maja uregulować wszystkie zaległe należności za wykonane prace przy kaplicy cmentarnej i oświetleniu Kolegiaty. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają swoimi ofiarami, modlitwą oraz osobistym zaangażowaniem dzieła jakie podejmujemy dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

(przed Mszą św.)

Dziś jest: 20 Kwiecień 2018