ogłoszenia parafialne 24.09.2017r.

XXV Niedziela zwykła

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia wraz ze Stowarzyszeniem Farmaceutów Katolickich oddział w Łodzi oraz z Muzeum Farmacji serdecznie zaprasza na Mszę św. z okazji Dnia Farmaceuty, która zostanie odprawiona 26 września o godz. 18.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2). Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi spotkanie w pobliskim Muzeum Farmacji (Plac Wolności 2).

2. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Na godz. 15:00 zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy przy krzyżu na ul. Narutowicza.

3. Parafia Św. Mateusza w Pabianicach, która jest parafią dzieciństwa św. Maksymiliana Marii Kolbe, zaprasza 30 września na uroczystości z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 11.15 zostanie wygłoszona konferencja O. Stanisława Piętki OFM Conv., po której o godz. 12.00 Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Z naszej parafii na uroczystości udaje się grupa wiernych. Bliższe informacje i zapisy u pań przy stoliku z prasą.

4. Kapelan wojewódzki Straży Pożarnej ks. Adam Stańdo zaprasza strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej na II Pielgrzymkę Strażaków Województwa Łódzkiego i Archidiecezji Łódzkiej 28 października do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim (oo. Jezuici, ul. Pijarska 4). Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego.

Ogłoszenia Parafialne

5. Jutro przeżywamy ROCZNICĘ KORONACJI wizerunku Matki Bożej Łaskiej. O godz. 18:00 msza św. dziękczynna.

6. We wtorki odbywają się spotkania KURSU KOMPUTEROWEGO dla SENIORÓW. Można jeszcze dołączyć do kursu. Jeśli będą zainteresowani zostaną utworzone kolejne grupy. Przypominamy, że kurs jest bezpłatny.

7. W środę zapraszamy na godz. 17:00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msze św. o godz. 18:00. Podczas wystawienia N.S. będą śpiewane GODZINKI do NMP.

8. W piątek - 29 września przeżywamy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w naszej parafii jest to DZIEŃ ODPUSTU ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy parafian na SUMĘ ODPUSTOWĄ na godz. 18:00. Mszy Św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Karol Litawa – wykładowca łódzkiego WSD. Prosimy o obecność Asystę Parafialną, Panów do baldachimu, Ministrantów i Dziewczynki sypiące kwiaty. Po mszy św. przejdziemy wokół naszej świątyni w procesji eucharystycznej.

9. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy czwartek. Zachęcamy Panie do dołączenia do Grupy Św. Marty.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli OFIARY na REMONT KAPLICY. Bezimiennie łącznie w kwocie - 600 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć PRASĘ KATOLICKĄ oraz KALENDARZE na rok 2018 r., w tym również Kalendarze Rolnika.

Centrum Idei ku Humanizmowi

12. Centrum Idei ku Humanizmowi wraz z Klubem Polska Myśl Patriotyczna zaprasza na spotkanie z TADEUSZEM PŁUŻAŃSKIM – historykiem polski, dziennikarzem, publicystą, Prezesem Fundacji "Łączka", szefem publicystyki TVP Info, zasiadającym w Radzie Fundacji Reduta Dobrego Imienia, Prezesem Społecznego Trybunału Narodowego- Społecznego sądu zbrodni komunistycznych. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 19:00 w Kolegiacie. Nasz gość podejmie temat: "Żołnierze Wyklęci i ich prześladowcy"

 

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI DO WIECZNOŚCI: Wacław Nowak - lat 86; Zofia Dąbkowska – lat 97; Stanisław Jaśkiewicz – lat 74.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook