ogłoszenia parafialne 3.09.2017 r.

 

XXII Niedziela zwykła

Komunikat Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet to główne przesłanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który został odnowiony 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem
z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Był to jeden z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie
8 września, w święto Narodzenia Matki Bożej.

Tegoroczny Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r.

W naszej parafii Akt zostanie odczytany na koniec każdej mszy św. w piątek, 8 września, w święto Narodzenia NMP.

Ogłoszenia Parafialne

2. Dziś po wyjściu z Kościoła możemy złożyć OFIARĘ do PUSZEK dla poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice. Zebrane ofiary zostaną w całości przekazane do Caritas Archidiecezji Łódzkiej, a następnie trafią do osób i rodzin dotkniętych nawałnicami. Już teraz serdecznie dziękujemy za włączenie się w tę bardzo potrzebną pomoc.

3. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17:30.

4. W środę o godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, Adoracja, Nowenna i msze św. o godz. 18:00.

5. Od obecnej niedzieli POWRACAMY do odprawiania mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na godz. 10:30, Młodzież na godz. 18:00 na Msze Akademicką. Msza św. w kaplicy w Łopatkach o godz. 10:30.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów w poniedziałek – jutro – do naszej świątyni na uroczyste ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU szkolnego. O godz. 8:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.

7. W następną niedzielę - 10 września, na mszy św. o 10:30 POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW dzieci z klas pierwszych. Zapraszamy także dzieci ze starszych klas, wraz z rodzicami. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się w tegoroczną akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Plecaki wraz z ofiarowanymi przyborami szkolnymi trafiły do dzieci z naszych łaskich szkół. Bóg zapłać!

8. Również w niedzielę za tydzień, na msze św. o godz. 12:00 PRZYJADĄ DO NASZEGO SANKTUARIUM KLERYCY I roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Msze św. będą koncelebrowali Ks. Rektor z Ks. Prorektorem. Msza św. o godz. 12:00 będzie również Uroczystą Liturgią rozpoczynającą obchód DOŻYNEK GMINNO-POWIATOWO-PARAFIALNYCH. Chciejmy włączyć się we wspólną modlitwę dziękczynną za tegoroczne zbiory oraz w intencji rozpoczynających formację seminaryjną, a także razem prosić o nowe powołania do kapłaństwa również z naszej wspólnoty parafialnej. Po zakończonej liturgii nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na teren rekreacyjny przy Gimnazjum na ul. Narutowicza, gdzie uroczystość będzie kontynuowana aż po sam wieczór. Program podany jest na plakacie przed Kolegiatą.

9. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu. Prosimy również o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Może są pośród nas Panie, które mogłyby dołączy do Grupy Św. Marty. Potrzebne są nowe siły. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w taką formę troski o naszą piękną świątynię.

10. W piątek, w kancelarii parafialnej od godz. 19:00 przyjmuje PANI PSYCHOLOG.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć PRASĘ KATOLICKĄ.

Centrum Idei ku Humanizmowi

12.Zapraszamy do obejrzenia w kaplicy św. Anny nowej WYSTAWY OBRAZÓW autorstwa Angeliki Cybulskiej-Jastrząbek. Wystawa nosi tytuł: „Krajobrazy”.

 

 

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZŁA DO WIECZNOŚCI: Kazimiera Łaptuta - lat 74.

 

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 21 Marzec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Lubomir, Benedykt, Mikołaj

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook