Ogłoszenia parfialne 06.08.2017 r.

Święto Przemienienia Pańskiego

1. Dziś o godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE przed Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym.

2. W środę o godz. 17:00 zapraszamy na WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adorację, Nowennę i msze św. o godz. 18:00.

3. W niedzielę za tydzień przypada 13 dzień sierpnia, czyli DZIEŃ FATIMSKI. Przed mszą św. o godz. 17:00 modlitwa różańcowa połączona z procesją w koło kościoła.

4. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisy możliwe w kancelarii parafialnej. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w czasie naszej łaskiej pielgrzymki!

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli OFIARY na REMONT KAPLICY. Ewa Frątczak – 50 zł, bezimiennie - 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

6. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.

7. W piątek, w kancelarii parafialnej od godz. 19:00 przyjmuje PANI PSYCHOLOG.

8. W tym tygodniu, w środę 9 sierpnia przybędą około godz. 16:00 PIELGRZYMI z LUBAWY. Pielgrzymi z tej grupy proszą o nocleg w domach naszych parafian.
W czwartek 10 sierpnia zaś przybędą PIELGRZYMI z ELBLĄGA i PŁOCKA ok godz. 15:00. Dla tej grupy obiad przygotowuje wojsko. Prosimy parafian o dostarczenie chleba, który będzie można składać w przygotowanym miejscu przy świątyni. Wszystkim osobom o otwartych sercach i gotowym wspomóc pielgrzymów, już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!

9. Trwa Akcja TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW. Można pobrać z zakrystii plecak z listą rzeczy potrzebnych dzieciom do szkoły. Po zaopatrzeniu plecaka przynosimy go do zakrystii bądź kancelarii najpóźniej do 27 sierpnia. Większość plecaków przekażemy dzieciom z terenu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku włączą się w tę piękną akcję.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć PRASĘ KATOLICKĄ.

11. Pamiętajmy o trwającym MIESIĄCU TRZEŹWOŚCI. Swoją abstynencję ofiarujmy w intencji rodzin, które doświadczone są chorobą alkoholizmu.

Centrum Idei ku Humanizmowi

 

12. Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy Św. Anny, gdzie prezentowana jest WYSTAWA PRAC GRAFICZNYCH z Klubu 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Są to prace nagradzane na festiwalach sztuki dziecięcej i młodzieżowej.

13. Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2017 r. na I MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”.
Dziś o godz. 19:00: SŁYNNE TEMATY W IMPROWIZACJI - NEW BORN TRIO. Wystąpią: Pianistka jazzowa - Aga Derlak, wiolonczelistka - Dominika Kierpiec-Kontny, wokalistka - Małgorzata Hutek. Prowadzenie koncertu: Krystyna Pietranek-Kulis. Za tydzień w niedzielę koncert: PRZYBYLI UŁANI - Koncert pieśni i piosenek żołnierskich. Wystąpi kwartet wokalny solistów Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego. Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI DO WIECZNOŚCI: Ludwik Rybczyński - lat 84; Anna Dudek – lat 64.

 

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook