Ogłoszenia parafialne 23.07.2017 r.

XVI Niedziela zwykła

1. W środę - 26 lipca, przeżywamy wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii ODPUST ku czci ŚW. ANNY. O godz. 17:00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, adoracja i Nowenna w Kaplicy Matki Bożej. O godz. 18:00 uroczysta SUMA ODPUSTOWA przy głównym ołtarzu w intencji Parafian, którą odprawi Ks. Paweł Bogusz – Przewodniczący Duszpasterstwa Młodzieży w Archidiecezji Łódzkiej. Po mszy św. modlitwa w kaplicy św. Anny. Nie będzie procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian.

2. W dniach 21-26 sierpnia wyrusza na Jasną Górę PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ. Zapisy rozpoczną się 1 sierpnia w kancelarii parafialnej.

3. Dziękujemy Grupie Św. Marty za SPRZĄTANIE naszej ŚWIĄTYNI. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w tym tygodniu.

4. W piątek, w kancelarii parafialnej od godz. 19:00 przyjmuje PANI PSYCHOLOG.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć PRASĘ KATOLICKĄ.

7. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową na Ogólnopolski ZJAZD RYCERSTWA NIEPOKALANEJ. Wyjazd w dn. 30 lipca o godz. 16:00. Zapisy codziennie po wieczornej mszy św. przy stoliku pod chórem.

8. Za tydzień zbiórka do puszek na DZIEŁA CARITAS Archidiecezji Łódzkiej.

Centrum Idei ku Humanizmowi

9. Zapraszamy w lipcu i sierpniu 2017 r. na I MUZYCZNY FESTIWAL zatytułowany: „Muzyka w XVI-wiecznej Kolegiacie”. Dziś o godz. 19:00: W OPARACH SWINGU, wykonawcy: Jolanta Bobras - śpiew, zespół „HARMONIA PRECIOSA” w składzie: Krzysztof Raczyński - akordeon, Kuba Raczyński - saksofon, Andrzej Zielak – kontrabas, Radosław Bolewski – perkusja, Piotr Wrombel – fortepian. Prowadzenie koncertu: Krystyna Pietranek-Kulis.

10. Za tydzień w niedzielę koncert: - „HISTERYJKI” - Piosenki z tekstami M. Hemara i J. Tuwima - wykonawcy: Agnieszka Greinert- śpiew, Paweł Jabłoński - fortepian, akordeon, Piotr Górka – kontrabas

Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 19:00 do Kolegiaty. Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY.

11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI DO WIECZNOŚCI: Janina Wawrzyniak - lat 75, Wiesława Taborowska-Bongard lat - 86, Jakub Kozłowski – lat 35, Cecylia Nowicka - lat 95.

Dziś jest: 20 Październik 2017

Ireny, Kleopatry, Jana