Ogłoszenia parafialne 18.06.2017 r.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA  

1.Dziś gościmy w naszej wspólnocie o. Prof. Ignacego Kosmana. Witamy go serdecznie w łaskiej Kolegiacie. O. Ignacy po ewangelii wygłosi naukę, a po mszy św. pod chórem będziemy mogli nabyć jego najnowszą książkę zatytułowaną „Stają się jednym ciałem” 

2.Przed naszą świątynią FUNDACJA „GAJA” zbiera dziś ofiary na operację serca dla Katarzyny Kośmider. Jeśli to tylko możliwe chciejmy wesprzeć tą akcje. 

3. We wtorek 20 czerwca na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty rodziców dzieci, które w dniach 23 – 31 lipca wyjadą na kolonie do Kościeliska. Bardzo prosimy o obecność.

4. W środę KS. ALOJZY przeżywa DZIEŃ SWOICH IMIENIN. Dziś już życzymy mu tego co najlepsze: Niech Pan Bóg darzy go swym błogosławieństwem i udziela potrzebnych łask. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Alojzego w środę na msze św. o godz. 18:00. 

5. W piątek Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA – Święto patronalne naszych Sióstr Sercanek. W sobotę Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela. 

6. Dzieci i młodzież przeżywają ostanie dni roku szkolnego. Zachęcamy, aby nauczyciele, wychowawcy, katecheci, rodzice, młodzież i dzieci wspólnie ZAKOŃCZYLI ROK SZKOLNY gromadząc się na dziękczynnej modlitwie w Kolegiacie. Najpierw zapraszamy na spowiedź, wśrodę na godz. 17:00. Wczwartek zaś zapraszamy na godz. 9:00 na MSZĘ ŚW. DZIĘKCZYNNĄ za miniony rok szkolny. Do naszej Kolegiaty przybędzie Ks. Bp Adam Lepa. Będzie przewodniczył uroczystej liturgii. Serdecznie zapraszamy! 

7. W czwartek, na koniec oktawy Bożego Ciała w czasie wieczornej mszy św. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO WIANKÓW.  

8. W piątek – 23 czerwca przypada DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy o naszych Ojcach. W modlitwie prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących i o łaskę nieba dla zmarłych. 

9. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek wieczorem. 

10. Tradycyjnie w piątek wieczorem od godz. 19:00 w kancelarii parafialnej przyjmuje PANI PSYCHOLOG. 

11. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12:00 POŚWIĘCENIE POJAZDÓW. Prosimy, aby pojazdy podjeżdżały od ul. Warszawskiej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przekazane misjonarzom na zakup pojazdów służących polskim pracownikom misji. 

12. W minionym tygodniu NA REMONT KAPLICY wpłynęły następujące ofiary: bezimiennie – 500 zł, Anna Helena Malinowska – 50 zł, bezimiennie – 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom! 

13. Od pierwszej niedzieli lipca zmiennie ulega PORZĄDEK MSZY ŚW. w Kolegiacie. Nie będzie mszy św. o godz. 1200. W Łopatkach w czasie wakacji msza św. w niedzielę o godz. 800 (od niedzieli 25 czerwca)

14. Zachęcamy do nabywania aktualnych numerów PRASY KATOLICKIEJ i książek o tematyce duchowej. 

15. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd na XXVI Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja”. Wyjazd autokarem w niedzielę - 9 lipca o godz. 6:30. Zbiórka na parkingu przed Kolegiatą. Zapisy przy stoliku pod Chórem. 

Centrum Idei ku Humanizmowi 

16. Dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ALE Gość. Naszym Gościem będzie  
ks. GRZEGORZ MICHALCZYK – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych a także wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz konsultant i współautor programów radiowych i telewizyjnych. Spotkanie rozpocznie Msza św. dla młodzieży i studentów OSIEMNASTKA o godz. 18:00 w czasie której ks. Grzegorz powie homilię. Po Eucharystii o godz. 19:00 spotkanie zatytułowane: "Chrześcijaństwo czy podróbka" 

17. Zachęcamy do odwiedzania KAPLICY Św. Anny, gdzie prezentowana jest WYSTAWA zatytułowana: „Martwa natura”. Możemy podziwiać prace uczniów Liceum Plastycznego ze Zduńskiej Woli. 

18. Jutro, w poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy do Łaskiego Domu Kultury na kolejny film zatytułowany "BÓG W KRAKOWIE". Film rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta, w którym śledzimy losy jego mieszkańców. Historie ukazane na ekranie mówią o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie. Zapraszamy. WSTĘP WOLNY. 

19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Teresa Pobielajew – lat 61; Jacek Soboń – lat 41; Jan Stos – lat 78

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook