Ogłoszenia parafialne 07.05.2017 r.

CZWARTA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś w czasie uroczystej mszy św. o godz. 10:00 i 12:00 dzieci klas trzecich z terenu naszej parafii przyjmą/przyjęły I KOMUNIĘ ŚW. Przez najbliższe dni, do soboty włącznie, dzieci te przeżywają tzw. BIAŁY TYDZIEŃ. Codziennie uczestniczą w strojach komunijnych we mszy św. o godz. 18:00. W poniedziałek po mszy i nabożeństwie majowym wspólne zdjęcia dzieci komunijnych w Kolegiacie.

2. Serdecznie DZIĘKUJEMY Siostrze Awilli i ks. Alojzemu ZA CAŁOROCZNY TRUD PRZYGOTOWANIA DZIECI do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

3. Serdecznie dziękujemy za sprzątnięcie i udekorowanie kwiatami świątyni rodzicom dzieci komunijnych oraz siostrze Awilli. Prosimy GRUPĘ ŚW. MARTY o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.

4. Za tydzień w czasie mszy św. o godz. 10:30 ROCZNICA I Komunii św.

5. Trwa miesiąc maj. NABOŻEŃSTWA ku czci MATKI BOŻEJ ze śpiewem Litanii Loretańskiej w dni powszednie o godz. 18:30. W niedziele, środy i święta majowe o godz. 17:30. Wszystkie nabożeństwa majowe będą odbywały się w kaplicy przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej.

6. Jutro - 8 maja, uroczystość Św. Stanisława Bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

7. W piątek w kancelarii parafialnej od godz. 19:00 dyżuruje Pani PSYCHOLOG.

8. W sobotę - 13 maja przypada 100 rocznica OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ w FATIMIE i 36 rocznica zamachu na życie Św. Jana Pawła II. Tego dnia po msz św. o godz. 1800 wyruszy z Kolegiaty procesja z figurką MB Fatimskiej. Przejdziemy ulicami naszego miasta modląc się w NABOŻEŃSTWIE FATIMSKIM. Uroczystej liturgii mszy św. i Nabożeństwu Fatimskiemu przewodniczył będzie o. Kazimierz Pytka – Pallotyn, nasz wielkopostny rekolekcjonista. Serdecznie zapraszamy!

9. W minionym tygodniu wpłynęła OFIARA NA REMONT KAPLICY: bezimiennie – 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcy!

10. Bóg zapłać za złożone dziś OFIARY przeznaczone NA OGRZEWANIE ŚWIĄTYNI w sezonie zimowym.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „TORBA MIŁOSIERDZIA”. Reklamówki, które powróciły do nas wypełnione żywnością zostały przekazane ubogim rodzinom będącym pod opieką Caritas. Bóg zapłać wszystkim o dobrych, otwartych sercach!

12. Za tydzień w niedzielę – 14 maja odbędzie się ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO PARZNA, do grobu Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Uroczysta liturgia pod przewodnictwem Bpa Adama Lepy rozpocznie się o godz. 1600. W tym roku w szczególny sposób zaproszeni są do pielgrzymowania wolontariusze ŚDM Kraków 2016 oraz rodziny goszczące pielgrzymów w trakcie ŚDM.

13. Za dwa tygodnie Grupa osób z naszej parafii wyjeżdża na PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ DO KRAKOWA i ZAKOPANEGO. Zbiórka 19 maja na parkingu przed Kolegiatą o godz. 5:00. Prosimy o punktualność.

Centrum Idei ku Humanizmowi

14. W ramach cyklu spotkań ALE GOŚĆ organizowanych przez Centrum Idei ku Humanizmowi przy Kolegiacie Łaskiej, zapraszamy na spotkania DOMINIKAŃSKIEJ SZKOŁY WIARY, która jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań prowadzonych przy klasztorach OO. Dominikanów. Spotkania z DOMINIKAŃSKIEJ SZKOŁY WIARY adresowane są do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Boga. Wśród gości znajdą się cenieni specjaliści – duchowni i świeccy, jak również przedstawiciele środowisk twórczych. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu (z pominięciem miesięcy wakacyjnych) w kaplicy św. Anny Kolegiaty Łaskiej. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w najbliższy piątek - 12 maja, na godz. 18:45. Wykład zatytułowany "Działanie i odpoczynek - cz. 1 - Jak znaleźć równowagę i pokój?" poprowadzi O. Tomasz Nowak OP – Przeor Łódzkiego Klasztoru OO. Dominikanów.

15. Zapraszamy na spotkanie z nowego cyklu: ŚCIEŻKI DO PRAWDY z Panem Leszkiem Żebrowskim. Spotkanie odbędzie się za tydzień w niedzielę 14 maja, bezpośrednio po zakończonej liturgii mszy św. o godz. 18:00. Nasz Gość podejmie temat: Wymiana elit RP po 1944 roku.

16. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI:Zbigniew Sobul – lat 62, Jan Malinowski – lat 68, Agnieszka Rozwadowska – lat 47.

Dziś jest: 20 Listopada 2017

Edyta, Edmund, Anatol