Ogłoszenia parafialne 23.04.2017 r.

II Niedziela Wielkanocna

Święto Bożego Miłosierdzia

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na modlitwę o godz. 1500. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 1600. 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele „Tydzień Miłosierdzia”. Zachęcamy do włączenie się w akcję Caritas „TORBA MIŁOSIERDZIA”, której celem jest zbiórka żywności dla ubogich rodzin. 

Torbę, do której będziemy mogli włożyć produkty spożywcze można otrzymać u Pań pod chórem. Prosimy o włożenie do niej produktów o długiej przydatności do spożycie, których przede wszystkim nie trzeba przechowywać w warunkach chłodniczych. W miarę możliwości przygotujmy tak zawartość torby, aby mogła się nią cieszyć cała rodzina, w tym także dzieci. Serdecznie dziękujemy Wam za otwartość serc i włączenie się w akcję. Torby z żywnością można w ciągu tygodnia przynosić do zakrystii bądź do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. 

3. Bóg zapłać za  OFIARY  ZAŁOŻONE na potrzeby Łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego. Wychodząc z Kościoła ofiarą do puszek możemy  wesprzeć  chrześcijan w SyriiBóg zapłać i za te ofiary. 

4. Jutro uroczystość ku czci  ŚW. WOJCIECHA,  biskupa  i męczennika, Głównego Patrona Polski. We wtorek – 25 kwietnia, święto ŚW. MARKA Ewangelisty. Jest to dzień imieniny Biskupa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej. Chciejmy pamiętać o nim w naszych modlitwach.

5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie do saliki przy kancelarii grupy modlitewne naszej parafii.

6. W sobotę -  29 kwietnia, święto ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, Patronki Europy. Tego dnia o godz. 18:00 w czasie uroczystej liturgii Ks. Biskup Ireneusz Pękalski udzieli młodzieży z naszej parafii SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.  Kandydatów do bierzmowania zapraszamy  na próby  codziennie  (od wtorku włącznie) po wieczornej  Eucharystii. Spowiedź w piątek wieczorem. W poniedziałek 24.04 na godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 Msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIA.  

8. Dziś odbędzie się/odbywa się  XII WOJEWÓDZKI BIEG PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II Zachęcamy do  kibicowania biorącym udział w tej imprezie sportowej. 

9. Zachęcamy do nabywania PRASY i książek o tematyce  duchowej. Dziś do Gościa Niedzielnego dołączony jest na płycie  film: Zmartwychwstały. 

10. Zapraszamy dzieci i młodzież na 9-dniowy WYJAZD WAKACYJNY do Kościeliska w dniach od 23 do 31 lipca 2017r. Koszt wyjazdu to 650 zł. (w cenie przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu, 4 opiekunów, opieka przewodnika tatrzańskiego).  W wyjeździe mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły 9 rok życia. Proszę wziąć pod uwagę, że prawie każdego dnia będą górskie wycieczki. Szczegółowy program wyjazdu w gablocie i na stronie internetowej parafii. Dziecko można zapisać w kancelarii parafialnej. 

11. W naszym kościele,  przy Kaplicy Matki Bożej,  w ramach testu wprowadzono  nowy  SYSTEM ŚWIECZNIKÓW WOTYWNYCH  – uważany za najczystszy z obecnie dostępnych.  Rozwiązanie to jest bezpieczne i nie generujące odpadów, co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze świątyni i jest przyjazne środowisku. Świeczniki tego typu od kilku lat są stosowane w wielu świątyniach na całym świecie. W Polsce m.in. na Jasnej Górze, w sanktuarium w Krakowskich Łagiewnikach czy w Łódzkiej Katedrze. Zachęcamy do korzystania i prosimy o szczere opinie i komentarze. Z prawej strony świecznika znajduje się zapalniczka. Specjalne wkłady umieścić trzeba w wolnych szklanych tubach, z których po wypaleniu opadają do wnętrza  świecznika,  gdzie znajduje się pojemnik z wodą. Po okresie testowym  zdecydujemy,  czy świecznik pozostanie w Kolegiacie.  

Centrum Idei ku Humanizmowi 

Dziś wieczorem o  godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na spotkanie z Panem STANISŁAWEM KRAJSKIM. Nasz Gość podejmie temat:  Czy Polska jest zagrożona islamizacją? Setna rocznica objawień w Fatimie.  Po spotkaniu można będzie zapoznać się publikacjami Pana Krajskiego i uzyskać jego autograf. Zapraszamy,  Kolegiata godz. 19:00.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 20 Kwiecień 2018
 
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Teodor, Czesław

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook