Ogłoszenia parafialne 16.04.2017 r.

Niedziela Zmartwychwstania

Niech Zmartwychwstały  napełni Was  i  Wasze rodziny  prawdziwym  pokojem,  daje siłę do pokonywania trudności, obdarzy  wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.  Niech Was wspiera niezawodne wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi. 

Życzymy pięknych Świąt Paschalnych i ich  zbawiennych owoców w Waszym życiu.  

Ogłoszenia parafialne 

1. BARDZO DZIĘKUJEMY  Wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej Kolegiackiej świątyni. Dziękujemy za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej. 

2. Chcemy z głębi serca podziękować osobom, które poświęciły wiele czasu, trudu i osobistej pracy,  aby  liturgia  tych dni i nasza świątynia były właściwie przygotowane. 

Dziękuję więc: ks. Piotrowi i służbie liturgicznej za przygotowanie wszystkich celebracji. Księdzu Alojzemu  i siostrze Marianie za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy.  Siostrze  Avilli  za  ułożenie kwiatów przy  Grobie Pańskim.  Panu Organiście Maciejowi, Pani Marcie, i wszystkim prowadzącym śpiewy w czasie Triduum za piękne przygotowanie muzyczne liturgii tych dni. Dziękuję Panom, którzy włączyli się w liturgię Wielkiego Czwartku. Bardzo dziękuję  Paniom za  dwukrotne sprzątnięcie Kolegiaty. Serdecznie dziękuję Asyście Parafialnej, Panom od niesienia baldachimu, Paniom od niesienia szarf, dziewczynkom które sypały kwiaty, pocztom sztandarowym. Bardzo dziękujemy naszym łaskim Rzymianom, którzy od Wielkiego Piątku tradycyjnie pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Dziękuję za obecność i zaangażowanie  Bractwu Kurkowemu. 

3. Dziś i jutro msze św. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt  OFIARY ZBIERANE DO PUSZEK  będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi. 

4. Trwa  NOWENNA  do  BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.  Codziennie wieczorem w czasie mszy św. o godz. 18:00  odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

5. Z racji na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek NIE MA POSTU. 

6. Za tydzień w niedzielę przypada  NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 16:00. 

7. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA REMONT KAPLICY: bezimiennie  

od  2  ofiarodawców łącznie w kwocie:  200 zł.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! 

8. Zapraszamy do wzięcia udziału w lipcowej PIELGRZYMCE DO CHORWACJI. Szczegółowy programy pielgrzymki  w gablocie przed kościołem, w zakrystii i na stronie parafialnej. Wiele osób dopytuje o szczegóły pielgrzymki, deklaruje się słownie, że zamierza wziąć udział w pielgrzymce jednak nie zapisuje się na listę pielgrzymów. Dotychczas zapisanych jest ok. 20 osób. Jeśli do końca kwietnia nie będzie zapisanych 35 osób pielgrzymka nie odbędzie się.  Zainteresowych  zapraszamy do kancelarii. 

9. Za tydzień w niedzielę  swoimi OFIARAMI będziemy mogli wesprzeć WSD w Łodzi. 

10. Zachęcamy do nabywania  PRASY  i książek o tematyce duchowej.  

11. XII  WOJEWÓDZKI BIEG PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II  odbędzie się w tym roku 23 kwietnia. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej sportowej imprezie. 

12. W piątek -  21 kwietnia  w Szkole Podstawowej nr 1 organizowana jest zbiórka makulatury i  elektośmieci. Zachęcamy do włączenia się w tą akcje. 

Centrum Idei ku Humanizmowi 

13. Za tydzień, w niedzielę - 23 kwietnia na godz. 19:00 zapraszamy do Kolegiaty na spotkanie z  Panem STANISŁAWEM KRAJSKIM. Nasz Gość podejmie temat:  Czy Polska jest zagrożona islamizacją? Setna rocznica objawień w Fatimie.  Po spotkaniu można będzie zapoznać się publikacjami Pana Krajskiego i uzyskać jego autograf. Zapraszamy za tydzień. Kolegiata godz. 19:00 

14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI  do WIECZNOŚCI:  Lucia Klein  – lat  80, Henryk  Pabiś  – lat 90 oraz Zbigniew  Majdecki  – lat 61

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Maj 2018
 
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magda

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook