Ogłoszenia parafialne 09.04.2017 r.

Niedziela Palmowa

1. Dziś zakończenie KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIEJ. Wszystkich uczestników spotkań tym razem zapraszamy na godz. 19:00do salki przy kancelarii.

2. Ostatnie w Wielkim Poście nabożeństwo GORZKICH ŻALI dziś o godz. 17:15.

3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy Krzyżu na środku świątyni.

4. Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w uroczystych liturgiach sprawowanych w Kolegiacie. Pamiętajmy, że nie sposób właściwie przeżyć Zmartwychwstania Pańskiego jeśli wcześniej nie uczyni się głębokiej refleksji nad męką i śmiercią Pana Jezusa.Dlatego zachęcamy do udziału w liturgii w WIELKI CZWARTEK o godz. 18:00. Razem z Jezusem i apostołami udamy się do wieczernika aby spożyć Ostatnią Wieczerzę. Następnie w symbolicznej procesji do „ciemnicy” i adoracji pochylimy się nad modlitwą Jezusa w Ogrójcu i Jego pojmaniem przez żołnierzy.

5. W WIELKI PIĄTEK poprzez Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18:00 włączymy się w ofiarę Chrystusa złożoną na Krzyżu. Po Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i Komunii Św. Ciało Chrystusa zostanie złożone w grobie. Tradycyjnie w czasie adoracji Krzyża będziemy mogli złożyć ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po zakończonej liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 22ej.  Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały Wielki Piątek. Zapraszamy Grupy Modlitewne, Żywą Różę, Ministrantów i młodzież.Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (zarówno ilościowy jak i jakościowy).

6. WIGILIA PASCHALNA, celebrowana w sobotni wieczór, powinna być dla pełnej wymowy znaków i symboli liturgicznych sprawowana o zmroku. Dlatego Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy przed Kolegiatą o godz. 19:30. Zachęcamy do uczestnictwa w tej pięknej i jedynej w roku liturgii, która obwieści nam radość Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie świec, które odpalimy od nowego paschału wnoszonego do ciemnej świątyni.

7. Abyśmy mogli lepiej i głębiej przeżyć czas Świętego Triduum Paschalnego zapraszamy w te dni do Kolegiaty na modlitwę psalmami i rozważanie słowa Bożego. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00 będziemy śpiewali Jutrznie. Zaś o godz. 12:00 zaśpiewamy psalmy z brewiarzowej Godziny Czytań i wysłuchamy fragmentów Słowa Bożego. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z Nowenną przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Program modlitw, na które zapraszamy wywieszony jest w gablocie przed świątynią.

8.W Wielką Sobotę święcenie pokarmów odbędzie się wg następującego porządku: jeden kapłan będzie święcił pokarmy w Kolegiacie od godz. 9:00 do godz. 13:00i po południu odgodz. 14:00 do godz. 16:00(wszystkich mieszkańców Łasku zapraszamy z pokarmami do Kolegiaty)drugi kapłan pojedzie święcić pokarmy na Stacji Kolejowej, w Orchowie, Podłaszczu i Łopatkach; trzeci kapłan pojedzie do Gorczyna, Dąbrówki. Prosimy o podanie do zakrystii kartek z adresami, gdzie będzie święcenie pokarmów. Prosimy jednak nie zgłaszać miejsc indywidulanych tylko dla jednego domu, jednej rodziny. Kapłani będą święcili pokarmy tylko w miejscach, gdzie zgromadzi się więcej osób ze święconkami.

9. Tradycyjnie w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zapraszamy na procesję rezurekcyjną i msze św. na godz. 6:00. Serdecznie zapraszamy Asystę Parafialną, Panów do niesienia baldachimu, Panie do niesienia szarf, dziewczynki do sypania kwiatów, poczty sztandarowe cechu, związków i organizacji, naszych łaskich Rzymian i Bractwo Kurkowe.

10. W pierwszy i drugi dzień świąt msze św. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi.

11. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie. Od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna.

12. W czasie Triduum Paschalnego nie będzie w Kolegiacie spowiedzi. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi do środy włącznie. Każdego dnia spowiadamy rano podczas mszy świętej i po południu od godz. 17:00.

13. W piąteknie będzie dyżurowała PaniPSYCHOLOG.

14. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.

15. Dziękujemy Młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas, która przygotowała na dziśPALEMKI.Ofiary złożone przy zakupie palemek zasilą Fundusz Charytatywny.

16. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA REMONT KAPLICY: bezimiennie od 4 ofiarodawców łącznie w kwocie: 300 zł; na konto parafialne od: Ewy Frątczak – 50 zł.Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

17. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej. Przy stoliku pod chórem nabyć można BARANKI PASCHALNE z czekolady, małeCHLEBKI MIŁOŚCI odpowiednie do święconki, bardzo ładne ŚWIECE W KSZTAŁCIE PISANEK na stół wielkanocny oraz małe ŚWIECE PASCHALNE na liturgię Wielkiej Soboty. Można nabyć również NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE w bardzo atrakcyjnych cenach.

18. Zapraszamy do wzięcia udziału w lipcowej PIELGRZYMCE DO CHORWACJI. Szczegółowy programy pielgrzymek na kartkach pod chórem, w gablocie przed kościołem, w zakrystii i na stronie parafialnej.Wiele osób dopytuje o szczegóły pielgrzymki, deklaruje się słownie, że zamierza wziąć udział w pielgrzymce jednak nie zapisuje się na listę pielgrzymów. Dotychczas zapisanych jest ok. 20 osób. Jeśli do końca kwietnia nie będzie zapisanych 35 osób pielgrzymka nie odbędzie się. Zainteresowych zapraszamy do kancelarii.

19. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZEDŁ do WIECZNOŚCI: Bogdan Kamieniak– lat 64

Dziś jest: 25 Kwiecień 2017

Marek, Jarosław, Wasyl