Ogłoszenia parafialne 5.03.2017 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. We wszystkie PIĄTKI WIELKIEGO POSTU zapraszamy na MSZĘ ŚW. o godz. 15:00 i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. O 19:00 Droga Krzyżowa dla Studentów, młodzieży licealnej i gimnazjalistów.

2. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

3. W piątki w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.

4. Również w piątek na godz. 19:00 do salki przy kancelarii zapraszamy na kolejne spotkanie Wspólnoty AL-ANON. Zapraszamy osoby, które doświadczają problemu uzależnienia od alkoholu w swoim środowisku.

5. ziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.

6. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA REMONT KAPLICY: bezimiennie od trzech ofiarodawców łącznie w kwocie 400 zł, od Czesława Zawiasa – 200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

7. Dziś o godz. 17:00 w salce przy kancelarii pierwsze spotkanie w ramach KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO.

8. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej.

9. Wychodząc z kościoła możemy OFIARĄ DO PUSZEK wesprzeć Fundację Szymona Hołowni – „Fabryka Dobra”, która wspiera potrzebujących w 5 krajach Afryki. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

Centrum Idei ku Humanizmowi

10. Zachęcamy do odwiedzania kaplicy św. Anny, gdzie możemy zapoznać się z WYSTAWĄ KRZYŻY autorstwa Pana Jacka Rurarza.

11. Dziś po mszy wieczornej o godz. 19:00 zapraszamy na piękny i nastrojowy KONCERT PIEŚNI PASYJNYCH Stabat Mater Dolorosa w wykonaniu znanych i cenionych muzyków: śpiew - Adam Rymarz, instrumenty klawiszowe - Witold Janiak.

12. W środę - 15 marca o godz. 19:00 spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ z SZYMONEM HOŁOWNIĄ. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek Szymona, które są cegiełkami i dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka.

13. Zapraszamy do wzięcia udziału w PIELGRZYMCE DO CHORWACJI. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 14-22 lipca 2017 r. W programie: Plitwickie Jeziora, Medjugorie, Sarajewo, Mostar, Podgóra, Dubrownik, Split, Ludbreg, a także dwukrotny rejs statkiem, wypoczynek nad morzem i inne atrakcje. Szczegółowy program pielgrzymki na kartkach pod chórem, w gablocie przed kościołem, w zakrystii i na stronie parafialnej. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Liczba miejsc ograniczona.

14. W drugiej połowie maja będziemy organizowali trzydniową PIELGRZYMKĘ DO KRAKOWA, ZAKOPANEGO i WADOWIC. Szczegóły podamy za tydzień.

15.W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI: Wacław Kołodziej - lat 61, Janina Kacprzak – lat 93 oraz Wiesława Gajewska – lat 82.

Dziś jest: 28 Maj 2017

Augustyn, Jaromir, Wilhelm