Ogłoszenia parafialne 26.02.2017 r.

VIII Niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczęliśmy TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Oprócz naszych modlitw chciejmy również podjąć abstynencję od alkoholu. Tak wiele rodzin i osób w naszej parafii dotkniętych jest przez problem alkoholizmu. Przez modlitwę i post prośmy Boga o pomoc, o wyzwolenie z niewoli alkoholu.

2. Dziękujemy osobom ze Stowarzyszenia AL -ANON za świadectwa głoszone w czasie dzisiejszych liturgii w Kolegiacie. W najbliższy piątek wieczorem na godz. 19:00 do salki przy kancelarii zapraszamy osoby, które chciałyby wziąć udział w SPOTKANIACH AL-ANON. Przed naszą świątynią będą rozdawane ulotki dotyczące problemu alkoholowego. Nawet jeśli my sami nie jesteśmy dotknięci problemem alkoholizmu, weźmy ulotkę i podajmy ją innej osobie, której możemy w ten sposób pomóc. 

3. W poniedziałek - 27 lutego o godz. 18:30 w Kolegiacie SPOTKANIE KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA.

4. We wtorek o godz. 18:30 SPOTKANIE ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM w salce przy kancelarii parafialnej.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy WIELKI POST. Zapraszamy w ŚRODĘ POPIELCOWĄ na msze św. z obrzęd posypania głów. Liturgie będziemy sprawowali o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 18:00. Po każdej mszy św. zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas w Archidiecezji Łódzkiej.

6. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i wstrzymanie się od posiłków mięsnych.

7. W środę jak zwykle o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Msza św. przy głównym ołtarzu.

8. W środę przypada NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po II wojnie Światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o bohaterach więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych; tych, których groby są odkrywane bądź nadal poszukiwane.

9. We wszystkie PIĄTKI WIELKIEGO POSTU zapraszamy na MSZĘ ŚW. o godz. 15:00. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwo. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Tradycyjnie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ. O godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci. O 17:15 dla dorosłych. Po mszy wieczornej Droga Krzyżowa dla Studentów, młodzieży licealnej i gimnazjalistów.

10. W Każdą Niedzielę Wielkiego Postu Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

11. W piątki w kancelarii od godz. 19:00 przyjmuje Panie PSYCHOLOG.

12. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.

13. Jutro w parafii p.w. Św. Faustyny Kowalskiej w Łasku rozpoczną się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA MATURZYSTÓW I UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH SZKOŁY ZAWODOWE W DEKANACIE ŁASKIM

14. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach 26-29 marca 2017 r.

15. Trwa REMONT KAPLICY CMENTARNEJ. Ściany wewnętrzne we wszystkich pomieszczeniach zostały pozbawione tynku. Widoczne są pęknięcia, które w najbliższych dniach będą naprawiane specjalną metodą wzmacniania Helfix. Zdjęty został podwieszany sufit kaplicy, co odsłoniło blisko dwustuletnie belki stropowe. Niestety wszystkie belki są w bardzo złym stanie, dlatego stolarka dachu musi być wykonana od nowa. Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą dach kaplicy zostanie zdjęty. Górna część murów będzie wzmocniona, a następnie wykonana nowa stolarka i na nowo ułożona dachówka.

16. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA REMONT KAPLICY: bezimiennie od dwóch ofiarodawców łącznie w kwocie 200 zł, od Henryki Szubert – 500 zł, Ofiary przekazane na konto parafialne: Stanisław i Stanisława Banaszek – 100 zł, Zofia Chęcińska – 400 zł, Andrzej Wawrzyniak – 600 zł, Hieronim Pokuciński – 100 zł, Janina i Eugeniusz Zaręba – 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

17. Od 1 Niedzieli Wielkiego Postu, chcemy tradycyjnie rozpocząć KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Wszystkich, którzy myślą o przyjęciu Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na spotkania z ks. Alojzym. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

18. Zachęcamy do NABYWANIA PRASY katolickiej, która podejmuje aktualne tematy życia społecznego i religijnego. Wprowadza nas również w okres Wielkiego Postu. Na stoliku pod chórem można pobrać skarbonki na wielkopostną jałmużnę.

Centrum Idei ku Humanizmowi

19. W kaplicy św. Anny możemy podziwiać WYSTAWĘ KRZYŻY autorstwa Pana Jacka Rurarza. Pan Jacek, dzięki wierze i swojej artystycznej duszy, ukazuje krzyż w jego różnych, często zaskakujących formach. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy!

20. Dziś na godz. 19:00, ZAPRASZAMY na spotkanie ALE Gość z Przemkiem Wieczorkiem. Przemek o sobie mówi tak: „Mam 32 lata. W wieku lat 20 miałem wypadek, w którym straciłem obie ręce. Na początku było mega trudno - nie mogłem się podnieść. Lecz zrobił to za mnie Bóg. Dziś jestem reprezentantem Polski w para-taekwondo i przywożę medale z międzynarodowych zawodów. Jestem szczęśliwym człowiekiem. Moje życie, choć jest często pod górkę, wreszcie nabrało sensu. A dzieje się tak od momentu, kiedy cały siebie oddałem Bogu. Za tydzień po mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy!

21. Za tydzień, w niedzielę po mszy wieczornej o godz. 19:00 zapraszamy na piękny i nastrojowy KONCERT PIEŚNI PASYJNYCH Stabat Mater Dolorosa w wykonaniu znanych i cenionych muzyków: śpiew - Adam Rymarz, instrumenty klawiszowe - Witold Janiak. Kolegiata, godz. 19:00, za tydzień!

22. Już dziś zapraszamy na spotkanie z cyklu ALE GOŚĆ z Szymonem Hołownią (za dwa i pół tygodnia) w środę - 15 marca o godz. 19:00 w Kolegiacie. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek Szymona, które są cegiełkami i dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka. Podopiecznych Fundacji będziemy mogli wesprzeć również składając OFIARY DO PUSZEK po Mszach św. w przyszłą niedzielę 5 marca. Fundacja Dobra Fabryka założona przez Szymona Hołownię działa w PIĘCIU krajach. Do Rwandy i Demokratycznej Republiki Konga dołączyły w ostatnich miesiącach trzy państwa Afryki Zachodniej: Togo, Benin i Burkina Faso.W Rwandzie, dotkniętej piekłem ludobójstwa w Kabuga Fundacja wspiera małe hospicjum; w Kongo szpital prowadzony przez polskie Siostry od Aniołów oraz Ośrodek dożywiania; w Togo parafialną aptekę, Centrum Medyczne i wioskę trędowatych; w Beninie finansuje szkołę Montessori w Cove; w Burkina Faso kupuje zwierzęta gospodarskie i nasiona dla wybranej grupy rodzin. Obdarowane osoby, po roku, są zobowiązane do podzielenia się z kolejnymi rodzinami tymi "rolniczymi pakietami";Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Hołownią 15 marca, i do wsparcia podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka, ofiarą do puszek w następną niedzielę.

23. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODESZLI do WIECZNOŚCI:Zenona Pniewska - lat 91, Zbigniew Szubert – lat 71 oraz Helena Borowiecka – lat 79. 

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook