Ogłoszenia parafialne 12.02.2017 r.

VI Niedziela zwykła

1. Z racji na śmierć Ks. Prałata Mariana Ciupińskiego nie będziemy w stanie  SPOWIADAĆ  w czasie wieczornych mszy św. o godz. 18:00. Wszystkich chcących skorzystać ze spowiedzi w godzinach popołudniowych w tygodniu zapraszamy przed godz. 18:00. Każdego dnia w konfesjonale będzie oczekiwał spowiednik. 

2. Przypominamy również, że nasza parafialna  ŚWIĄTYNIA OTWARTA  jest każdego dnia od godz.: 6:00 do zakończenia wieczornych nabożeństw. Zachęcamy do modlitwy we wnętrz Kolegiaty w ciągu dnia. 

3. We wtorek obchodzimy  święto  ŚWIĘTYCH CYRYLA I METODEGO, Patronów Europy.

3. We wtorek na godz. 18:30 zapraszamy na modlitewne spotkanie ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM w salce przy kancelarii. Zapraszamy nowe osoby, które poprzez modlitwę i rozważanie Pisma św. chciałyby rozwijać relację z Panem Bogiem. 

4. W środę o godz. 17:00  WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Adoracja, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18:00.  

5. W środę po mszy św. wieczornej SPOTKANIE GRUP MODLITEWNYCH w salce przy kancelarii. 

6. Zapraszamy w każdy piątek na MSZĘ ŚW. o godz. 15:00. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.  Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę 19 lutego na godz. 18:00 zapraszamy na MSZĘ ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE.

8. Tradycyjnie w  piątek w kancelarii od  godz. 19:00 przyjmuje Panie  PSYCHOLOG. 

9. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni.  Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w  piątek. 

10. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA REMONT KAPLICY: bezimiennie  łącznie  w kwocie  200  . Bóg zapłać  ofiarodawcom! 

11. Od  jutra  (13 lutego)  rozpocznie się  REMONT KAPLICYCMENTARNEJ.  W czasie trwania  remontu wszystkie pogrzeby będą  odbywały się w Kolegiacie. 

12.Zachęcamy do  NABYWANIA PRASY  katolickiej. 

Centrum Idei ku Humanizmowi – ogłoszenia

13.Zapraszamy  dziś na mszę św.  na godz. 18:00  a następnie  na  spotkanie autorskie z  cyklu „ALE GOŚĆ…” z  podróżnikiem:  SZYMONEM BANASZCZYKIEM.  Jeden człowiek, trzy podróże, cztery kontynenty, dziewięć języków, piętnaście krajów, setki rozmów, tysiące spotkań, moc nowych doświadczeń, nieskończoność ludzkiej dobroci.” – Niech te słowa będą zachętą do spotkania z Szymonem Banaszczykiem. Po spotkaniu można będzie nabyć  książkę "Tryptyk z podróży" i uzyskać autograf podróżnika.

 

14.W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej  ODESZLI  do  WIECZNOŚCI: Wojciech Malinowski  - lat  73,  Stefania Stawicka  – lat  89,  Alfreda Szram  – lat  85  oraz  Genowefa Sobczak  – lat  81.