Ogłoszenia parafialne 18.12.2016 r.

IV Niedziela Adwentu

1. W czwartek i piątek, uczestnicząc w liturgiach MSZY POGRZEBOWYCH pożegnaliśmy Księdza prałata Mariana Ciupińskiego. Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości pogrzebowych. Ufamy, że Ks. Prałat nadal będzie wspierał naszą Łaską parafię swoim wstawiennictwem u Boga.W gablocie przed świątynią wypisane są Msze św. zamówione w intencji  Ks.  Prałata.

2. Dziś o godz. 1730 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.

3. Przypominamy o RORATACH w poniedziałek, wtorek i środę. Dorosłych zapraszamy na godz. 630. Dzieci na godz. 700

4. W sobotę - 24 grudnia msza św. koncelebrowana tylko o godz. 630. PASTERKA o północy, pół godziny przed pasterką zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

5. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na msze św. według porządku niedzielnego.

6. Dziękujemy wszystkim osobom, które bezinteresownie ROZNOSIŁY OPŁATKI na terenie naszej parafii. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie roznoszących

7. Dziękujemy GRUPIE ŚW. MARTY za sprzątanie naszej świątyni.

8. Przy wyjściu z Kolegiaty można nabyć przygotowane przez młodzież ze Szkolnych Kół Caritas: sianko i stroiki bożonarodzeniowe.

9. Przypominamy o prasie katolickiej. Dziś można nabyć aktualne numery tygodników: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wkładkę z modlitwami wigilijnymi.

10. Można nabyć  KALENDARZE PARAFIALNE  na nowy rok ze zdjęciami z naszej Kolegiaty.  Kalendarz został przygotowany w dwóch formatach, większym i mniejszym. Został  zatytułowany  Skarby Kolegiaty  i przedstawia wybrane eksponaty ze  skarbca  naszej świątyni.

jeszcze  ostatnie  świece wigilijne.  Dochód ze świec przeznaczony jest na  cele charytatywne.

11. 12 stycznia 2017 r. w Atlas Arenie w Łodzi KONCERT KOLĘD, podczas, którego wystąpią znani polscy artyści tacy jak: Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski. Koncert organizowany jest przez Archidiecezję Łódzką. bilety można nabyć w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

12. W minionym tygodniu wpłynęły OFIARY NA REMONT KAPLICY: bezimiennie, łącznie w kwocie 150 zł. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Dominika  Cerbe  - lat  28;  Jadwiga  Diab  – lat  58

Dziś jest: 26 Wrzesień 2017

Justyna, Łucja, Cyprian