Ogłoszenia parafialne 07.05.2017 r.

CZWARTA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś w czasie uroczystej mszy św. o godz. 10:00 i 12:00 dzieci klas trzecich z terenu naszej parafii przyjmą/przyjęły I KOMUNIĘ ŚW. Przez najbliższe dni, do soboty włącznie, dzieci te przeżywają tzw. BIAŁY TYDZIEŃ. Codziennie uczestniczą w strojach komunijnych we mszy św. o godz. 18:00. W poniedziałek po mszy i nabożeństwie majowym wspólne zdjęcia dzieci komunijnych w Kolegiacie.

2. Serdecznie DZIĘKUJEMY Siostrze Awilli i ks. Alojzemu ZA CAŁOROCZNY TRUD PRZYGOTOWANIA DZIECI do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

3. Serdecznie dziękujemy za sprzątnięcie i udekorowanie kwiatami świątyni rodzicom dzieci komunijnych oraz siostrze Awilli. Prosimy GRUPĘ ŚW. MARTY o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższym tygodniu.

4. Za tydzień w czasie mszy św. o godz. 10:30 ROCZNICA I Komunii św.

5. Trwa miesiąc maj. NABOŻEŃSTWA ku czci MATKI BOŻEJ ze śpiewem Litanii Loretańskiej w dni powszednie o godz. 18:30. W niedziele, środy i święta majowe o godz. 17:30. Wszystkie nabożeństwa majowe będą odbywały się w kaplicy przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej.

Czytaj więcej...

Bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania 2017

Przygotowanie do bierzmowania 2017

Poniedziałek 24.04 godz. 18:30

                  Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania

Wtorek 25.04 godz. 18:30

                  Spotkanie z kandydatami do bierzmowania (próba liturgiczna)

Środa 26.04 godz. 18:30

                  Spotkanie z kandydatami (próba śpiewu)

Czwartek 27.04 godz. 18:50

                  Spotkanie z kandydatami do bierzmowania (próba liturgiczna)

Piątek 28.04 godz. 18:30

Sakrament pokuty i pojednania (kandydatów, świadków, rodziców); na zakończenie próba

                  Możliwość podpisania deklaracji

Sobota 29.04 godz. 18:00

SAKRAMENT BIERZMOWANIE, KTÓREGO UDZIELI KS. BP IRENEUSZ PĘKALSKI

(do kościoła przychodzimy na godz. 17:40)

Ogłoszenia parafialne 23.04.2017 r.

II Niedziela Wielkanocna

Święto Bożego Miłosierdzia

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na modlitwę o godz. 1500. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 1600. 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele „Tydzień Miłosierdzia”. Zachęcamy do włączenie się w akcję Caritas „TORBA MIŁOSIERDZIA”, której celem jest zbiórka żywności dla ubogich rodzin. 

Torbę, do której będziemy mogli włożyć produkty spożywcze można otrzymać u Pań pod chórem. Prosimy o włożenie do niej produktów o długiej przydatności do spożycie, których przede wszystkim nie trzeba przechowywać w warunkach chłodniczych. W miarę możliwości przygotujmy tak zawartość torby, aby mogła się nią cieszyć cała rodzina, w tym także dzieci. Serdecznie dziękujemy Wam za otwartość serc i włączenie się w akcję. Torby z żywnością można w ciągu tygodnia przynosić do zakrystii bądź do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. 

3. Bóg zapłać za  OFIARY  ZAŁOŻONE na potrzeby Łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego. Wychodząc z Kościoła ofiarą do puszek możemy  wesprzeć  chrześcijan w SyriiBóg zapłać i za te ofiary. 

4. Jutro uroczystość ku czci  ŚW. WOJCIECHA,  biskupa  i męczennika, Głównego Patrona Polski. We wtorek – 25 kwietnia, święto ŚW. MARKA Ewangelisty. Jest to dzień imieniny Biskupa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej. Chciejmy pamiętać o nim w naszych modlitwach.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia parafialne 16.04.2017 r.

Niedziela Zmartwychwstania

Niech Zmartwychwstały  napełni Was  i  Wasze rodziny  prawdziwym  pokojem,  daje siłę do pokonywania trudności, obdarzy  wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.  Niech Was wspiera niezawodne wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi. 

Życzymy pięknych Świąt Paschalnych i ich  zbawiennych owoców w Waszym życiu.  

Ogłoszenia parafialne 

1. BARDZO DZIĘKUJEMY  Wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym w naszej Kolegiackiej świątyni. Dziękujemy za wspólną modlitwę i rozważanie tajemnicy paschalnej. 

2. Chcemy z głębi serca podziękować osobom, które poświęciły wiele czasu, trudu i osobistej pracy,  aby  liturgia  tych dni i nasza świątynia były właściwie przygotowane. 

Dziękuję więc: ks. Piotrowi i służbie liturgicznej za przygotowanie wszystkich celebracji. Księdzu Alojzemu  i siostrze Marianie za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy.  Siostrze  Avilli  za  ułożenie kwiatów przy  Grobie Pańskim.  Panu Organiście Maciejowi, Pani Marcie, i wszystkim prowadzącym śpiewy w czasie Triduum za piękne przygotowanie muzyczne liturgii tych dni. Dziękuję Panom, którzy włączyli się w liturgię Wielkiego Czwartku. Bardzo dziękuję  Paniom za  dwukrotne sprzątnięcie Kolegiaty. Serdecznie dziękuję Asyście Parafialnej, Panom od niesienia baldachimu, Paniom od niesienia szarf, dziewczynkom które sypały kwiaty, pocztom sztandarowym. Bardzo dziękujemy naszym łaskim Rzymianom, którzy od Wielkiego Piątku tradycyjnie pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Dziękuję za obecność i zaangażowanie  Bractwu Kurkowemu. 

3. Dziś i jutro msze św. będziemy sprawowali wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt  OFIARY ZBIERANE DO PUSZEK  będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi. 

4. Trwa  NOWENNA  do  BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.  Codziennie wieczorem w czasie mszy św. o godz. 18:00  odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

5. Z racji na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek NIE MA POSTU. 

Czytaj więcej...

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 28 Maj 2017
 
Imieniny obchodzą:
Augustyn, Jaromir, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook