Ogłoszenia parafialne 15.04.2018 r.

3 Niedziela Wielkanocna

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich pracowników służby zdrowia oraz chorych na wspólny wyjazd 28 kwietnia na Mszę św. celebrowaną w Łagiewnikach pod Krakowem, podczas której zostanie beatyfikowana pielęgniarka Hanna Chrzanowska. Zgłoszenia należy kierować do kapelana szpitala im. Kopernika w Łodzi – ks. Juliusza Lasonia (tel. 504 599 221).

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś po mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św.

2. Również dziś na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIE.

3. Jutro podczas mszy św. o godz. 18:00 Ks. Bp Ireneusz Pękalski udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA młodzieży naszej parafii. Prosimy by kandydaci do bierzmowania zgromadzili się w Kolegiacie o godz. 17:30.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia parafialne 8.04.2018 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś gościmy w naszej panią Joannę Jurkiewicz, która podczas mszy św. podzieli się z nami  świadectwem o swoich spotkaniach ze świętym Janem Pawłem II w czasie rzymskich rekolekcji oazowych. Pani Joanna jest autorką książki „Zwiastunowi z gór”, którą będzie prezentowała po zakończonych liturgiach.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Mszę św. w Bazylice Archikatedralnej we wtorek 10 kwietnia o godz. 18.00 z okazji 8. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

2. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Światła (Via Lucis), która będzie miała miejsce w Łodzi w piątek 13 kwietnia 2018 r. Uczestnicy wyruszą z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego (ul. Radwańska 37) o godz. 19.00. Następnie przejdą przed Bazylikę Archikatedralną i zakończą przed Kościołem Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza. Droga Światła to nabożeństwo nawiązujące swoim układem do Drogi Krzyżowej obejmujące 14 stacji, których rozważania dotyczą tajemnicy Zmartwychwstania.

3. W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27) o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Adama Lepy zostanie odprawiona Msza św. w intencji zamordowanych na Wschodzie w 1940 roku oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Państwa Polskiego.  Po Mszy św. przy Pomniku Katyńskim odbędzie się oficjalna uroczystość z ceremoniałem wojskowym.

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś z racji NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA zapraszamy na modlitwę o godz. 15:00. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 16:00.

2. Jutro (przeniesiona z 25 marca) Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. W czasie mszy św. popołudniowej można będzie podjąć DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO a nienarodzonego. Deklaracje do wypełnieni są wyłożone na stojaku pod chórem. Uczestnicząc w liturgiach będziemy mogli wesprzeć ofiarami Fundusz Obrony Życia.

3. W przyszłą niedzielę - 15 kwietnia po mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św.

4. Również w niedzielę - 15 kwietnia na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z MODLITWĄ o UZDROWIENIE.

Czytaj więcej...

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Maj 2018
 
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magda

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook