Ogłoszenia parafialne 21.05.2017 r.

SZÓSTA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś o godz. 18:00 msza św. z MODLITWĄ O UZDROWIENIA.

2. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA ku czci MATKI BOŻEJ ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Wszystkie msze św. o godz. 18:00 i nabożeństwa majowe będą odbywały się w kaplicy przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej.

3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie NMP WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH.

4. W najbliższy czwartek – 25 maja w łódzkiej katedrze Administrator Archidiecezji Łódzkiej Ks. Bp Marek Marczak udzieli ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH kilku diakonom, którzy tym samym zakończą formację w WSD w Łodzi. Wyświęceni kapłani neoprezbiterzy niebawem rozpoczną posługę we wskazanych przez ks. Bpa parafiach. Chciejmy pamiętać o nich w naszych modlitwach.

5. W piątek – 26 maja rozpoczniemy NOWENNĘ przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. GRUPIE ŚW. MARTY dziękujemy za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Prosimy o sprzątnięcie Kolegiaty w najbliższy piątek wieczorem.

7. W najbliższy piątek nie będzie Pani PSYCHOLOG na dyżurze w kancelarii.

8. W sobotę – 27 maja, DZIECI KOMUNIJNE wyjeżdżają z ks. Alojzym na PIELGRZYMKĘ dziękczynną do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę. Autokar wyruszy z parkingu przed Kolegiatą o godz. 7:30. Prosimy o przybycie na parking 15 minut wcześniej.

9. Za tydzień w niedzielę przeżywamy Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Tego dnia swoją ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć organizowane przez łódzki Caritas letnie kolonie dla dzieci.

10. W miniony czwartek rozpoczęły się prace ziemne i geodezyjne przy zewnętrznym OŚWIETLENIU KOLEGIATY. Prace potrwają przez najbliższe 3-4 tygodnie.

Przy obecnym oświetleniu front świątyni jest prześwietlony, zaś boki i tył są niedoświetlone bądź całkowicie zaciemnione. Również złożona struktura dachu jest oświetlana tylko w kilku procentach. Lampy gruntowe zostały uszkodzone mechanicznie (chyba w czasie remontu Kolegiaty) bądź zawilgocone i nie działają.

W trakcie realizacji podjętych prac zostanie całkowicie zmodernizowane oświetlenie naszej świątyni. Bryła kolegiaty zostanie doświetlona tak, aby w sposób równomierny ukazać bogactwo całej architektury budynku. Prace wykonują: Firma naszego parafianina Pana Mariana Janasa – ELEKTROBUD, oraz wyspecjalizowana w oświetleniach zabytków firma z Częstochowy TECHNOLIGHT Tomasz Matkowski. Koszt całości wykonanych prac i zainstalowanych całkowicie nowych lamp oświetleniowych szacowany jest na blisko 100 tyś zł. Jeśli wystarczy środków finansowych zostaną również odnowione stylizowane latarnie stojące przy Kolegiacie.

11. Równolegle trwają prace przy KAPLICY CMENTARNEJ. Ściany zostały osuszone. We wnętrzu została wykonana instalacja elektryczna, alarmowa oraz nagłośnieniowa.

Zostały położone nowe specjalistyczne tynki przeznaczone do renowacji zabytków. W zakładzie stolarskim czekają na zamontowanie nowe dębowe drzwi i okna. Wykonane są także: ołtarz, ambona i wszystkie ławki. Aktualnie trwają prace nad dębowym podestem prezbiterium. W najbliższych dniach zostanie położona pierwsza warstwa specjalnego tynku na zewnętrznych ścianach budynku. Przygotowujemy się do prac związanych z konstrukcją dachu kaplicy.

12. W minionym tygodniu NA REMONT KAPLICY wpłynęło 5 ofiar. Wszystkie bezimienne, w łącznej kwocie – 440 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

13. Miesiąc maj tradycyjnie zakończymy świętem Narodzenia NMP. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to dzień odpustu ku czci Matki Bożej Łaskiej. Już teraz zapraszamy na sumę odpustową o godz. 18:00 sprawowaną przed wizerunkiem w Kaplicy Matki Bożej. Uroczystej liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej Andrzej Partyka. Uroczystości odpustowe poprzedzi nabożeństwo 40godzinne.

Centrum Idei ku Humanizmowi

14. Planowany na dziś Koncert Galowy Laureatów XXI FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ, nie odbędzie się. Festiwal został przełożony na czas powakacyjny.

15. Zachęcamy do odwiedzenia Kaplicy Św. Anny, gdzie prezentowana jest WYSTAWA FOTOGRAFII zatytułowana: W domu Matki Bożej Śnieżnej.

16. Za tydzień w niedzielę - 28 maja o godz. 19:00 w kaplicy św. Anny odbędzie się spotkanie autorskie z Panią KRYSTYNĄ SZMIGIEL. Spotkanie zatytułowane „Słowem malowane” będzie prezentacją dorobku literackiego Pani Krystyny, a także otworzy wystawę prac malarskich, które będą prezentowane przez kolejne 2 tygodnie.

17. Na ekranach kin można od 2 dni oglądać WYJĄTKOWY FILM: "Teraz i w godzinę śmierci". To opowieść o wielkiej sile modlitwy różańcowej i splecionych z nią losach świata a także pojedynczych ludzi. Różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe... Produkcja filmu powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat.

Dzięki współpracy CIkH i ŁDK film "Teraz i w godzinę śmierci" będzie wyświetlony 29 maja o godz. 19:00 w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury. WSTĘP WOLNY.

18. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej ODSZEDŁ do WIECZNOŚCI: Marek Patorski – lat 65. 

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 20 Kwiecień 2018
 
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Teodor, Czesław

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook