ALE Gość z Szymonem Hołownią

holownia szymon

Centrum Idei ku Humanizmowi w Łasku i Duszpasterstwo Młodzieży i Studentów "KORAB" przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku zapraszają na spotkanie z cyklu ALE Gość z Szymonem Hołownią w środę 15 marca o godz. 19:00 w Kolegiacie Łaskiej.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek Szymona, które są cegiełkami i dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka. Podopiecznych Fundacji będziemy mogli wesprzeć również składając ofiary do puszek po Mszach św. w przyszłą niedzielę 5 marca.
Fundacja Dobra Fabryka to druga z fundacji (obok Fundacji Kasisi) założonych przez Szymona Hołownię. Jej celem jest "produkcja dobra" w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Każde z wybranych miejsc Szymon regularnie odwiedza, by na bieżąco weryfikować potrzeby i optymalnie dysponować pomoc. 
JAK POMAGAMY?
Od stycznia 2016 Dobra Fabryka działa w PIĘCIU krajach!!! Do Rwandy i Demokratycznej Republiki Konga dołączamy trzy państwa Afryki Zachodniej: Togo, Benin i Burkinę Faso. W Rwandzie, dotkniętej piekłem ludobójstwa w Kabuga wspieramy małe hospicjum; w Kongo szpital prowadzony przez polskie Siostry od Aniołów oraz Ośrodek dożywiania; w Togo parafialną aptekę, Centrum Medyczne i wioskę trędowatych; w Beninie finansujemy szkołę Montessori w Cove; w Burkina Faso kupujemy zwierzęta gospodarskie i nasiona dla wybranej grupy rodzin. Oni, po roku, są zobowiązani do podzielenia się z kolejnymi rodzinami tymi "rolniczymi pakietami";
Nie chcemy lamentować nad tym, że świat bywa zły, okrutny, niesprawiedliwy. Chcemy coś z tym robić. Działamy w myśl zasady R. W. Emersona: "najlepszą metodą walki ze złym światem, jest tworzyć świat dobry". 
Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Hołownią i do wsparcia podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook