Lednica w Łasku

LEDNICA W ŁASKU

Święty Jan Paweł II, którego kanonizację przeżywaliśmy w całej naszej Ojczyźnie jest także Honorowym Obywatelem Łasku. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że nasz Wielki Papież poświęcił również korony dla Matki Bożej Łaskiej i Dzieciątka Jezus. Pragniemy w naszej Łaskiej Kolegiacie podziękować za kanonizację Św. Jana Pawła II. Uczynimy to w najbliższą środę 14 maja, gdy będziemy gościć w Łasku Ojca Jana Górę wraz z Młodzieżą Lednicką. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800, na której Ojciec Jan wygłosi kazanie.

Po Mszy św. Ojciec Jan wraz z młodzieżą opowie o Spotkaniach Lednickich, a także o spotkaniach ze Św. Janem Pawłem II. Będzie można również zadawać Ojcu Janowi pytania, o które bardzo prosi. Będą także do kupienia książki, których autorem jest Ojciec Jan Góra. Potraktujmy to spotkanie także, jako przygotowanie do udziału w Spotkaniu Młodych na Lednicy w sobotę 7 czerwca br.

Dlaczego spotkanie z Ojcem Janem Górą? Jest on świadkiem wiary, który doskonale znał Św. Jana Pawła II i z pasją opowiada o naszym Papieżu. Ponadto szukamy świadków wiary, którzy rozumieją młodzież, czynią dla młodzieży fascynujące rzeczy – jak Lednica i przede wszystkim wiążą młodych z Panem Jezusem.

W czasie ubiegłorocznej Pielgrzymki Grup Różańcowych październiku właśnie w Dzień Papieski gościliśmy Siewców Lednicy. Także od 13 lat niemal każdego roku młodzież z Łasku i okolic uczestniczy w spotkaniach Lednickich. Ponadto w tym roku młodzież z naszej scholi bierze udział w warsztatach muzycznych, dzięki którym dziewczyny zaśpiewają podczas spotkania młodzieży na Lednicy. Chcieliśmy na nowo zachęcić młodzież do udziału w tegorocznym spotkaniu na Polach Lednickich. Pojawił się więc pomysł spotkania z Ojcem Janem Górą, który zainicjował te spotkania. Stąd po raz pierwszy LEDNICA W ŁASKU.

Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, ale także wszystkich pragnących wyrazić wdzięczność dobremu Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II, w środę 14 maja na godz. 1800 do Łaskiej Kolegiaty.

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook