Lednica w Łasku

LEDNICA W ŁASKU

Święty Jan Paweł II, którego kanonizację przeżywaliśmy w całej naszej Ojczyźnie jest także Honorowym Obywatelem Łasku. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że nasz Wielki Papież poświęcił również korony dla Matki Bożej Łaskiej i Dzieciątka Jezus. Pragniemy w naszej Łaskiej Kolegiacie podziękować za kanonizację Św. Jana Pawła II. Uczynimy to w najbliższą środę 14 maja, gdy będziemy gościć w Łasku Ojca Jana Górę wraz z Młodzieżą Lednicką. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800, na której Ojciec Jan wygłosi kazanie.

Po Mszy św. Ojciec Jan wraz z młodzieżą opowie o Spotkaniach Lednickich, a także o spotkaniach ze Św. Janem Pawłem II. Będzie można również zadawać Ojcu Janowi pytania, o które bardzo prosi. Będą także do kupienia książki, których autorem jest Ojciec Jan Góra. Potraktujmy to spotkanie także, jako przygotowanie do udziału w Spotkaniu Młodych na Lednicy w sobotę 7 czerwca br.

Dlaczego spotkanie z Ojcem Janem Górą? Jest on świadkiem wiary, który doskonale znał Św. Jana Pawła II i z pasją opowiada o naszym Papieżu. Ponadto szukamy świadków wiary, którzy rozumieją młodzież, czynią dla młodzieży fascynujące rzeczy – jak Lednica i przede wszystkim wiążą młodych z Panem Jezusem.

W czasie ubiegłorocznej Pielgrzymki Grup Różańcowych październiku właśnie w Dzień Papieski gościliśmy Siewców Lednicy. Także od 13 lat niemal każdego roku młodzież z Łasku i okolic uczestniczy w spotkaniach Lednickich. Ponadto w tym roku młodzież z naszej scholi bierze udział w warsztatach muzycznych, dzięki którym dziewczyny zaśpiewają podczas spotkania młodzieży na Lednicy. Chcieliśmy na nowo zachęcić młodzież do udziału w tegorocznym spotkaniu na Polach Lednickich. Pojawił się więc pomysł spotkania z Ojcem Janem Górą, który zainicjował te spotkania. Stąd po raz pierwszy LEDNICA W ŁASKU.

Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, ale także wszystkich pragnących wyrazić wdzięczność dobremu Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II, w środę 14 maja na godz. 1800 do Łaskiej Kolegiaty.

Dziś jest: 20 Listopada 2017

Edyta, Edmund, Anatol