Intencje mszalne 15 - 22 listopada

Dz. Błag. w 40 rocz. Ślubu Magdaleny i Jarosława Kłosów

† Lucjana Kociołka, Danutę Woźniak

† Zygmunta Muszyńskiego

† Mirosława Pawlaka (w 3 r. śm.)

† Mariannę Józefa Owczarek, Genowefę Kazimierza
   Olbińskich, Stanisława Biernackiego oraz zm. bliskich
   i dalekich z tych Rodzin
   O powrót do zdrowia i opiekę M. Bożej dla Jakuba i Gabrysi

Dziękczynna za łaskę życia i zdrowia Marii w 19 rocz.
   operacji tętniaka mózgu

† Janina Kowalska

Św. Elżbiety Węgierskiej

† Stanisławę Skurpel

W intencji Katarzyny i Grzegorza

† Salomeę Niewczas

† Jana Kosmowskiego

† Grzegorza Górnego

bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męcz.

† Franciszka (w r. śm.) Kazimierę Wiśniewskich

† Mariannę Czesława Pacholak

† Mariannę Jana Stępnik

† Helenę Antoniego Laskowskich

Papież mianował wysłannika na jubileusz sanktuarium w Łasku

grocholewski Łask

Ojciec Święty postanowił włączyć się w obchody jubileuszu Sanktuarium Matki Bożej w Łasku, w archidiecezji łódzkiej. W tym roku przypada 500. rocznica przybycia do tej świątyni cudownego wizerunku Matki Bożej z Dzieciątkiem. Jest to renesansowa płaskorzeźba pochodząca z Rzymu. Jubileuszowe uroczystości odbędą się 8 listopada. Weźmie w nich udział papieski wysłannik. Franciszek mianował nim kard. Zenona Grocholewskiego, byłego prefekta Kongregacji Edukacji Katolickiej.

Komunikat Pielgrzymkowy

DROGI PIELGRZYMIE – ZAPRASZAMY !!!

21 sierpnia mszą św. o godz. 700 rozpoczniemy w Łaskiej Kolegiacie po raz trzydziesty czwarty Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej do Częstochowy, która oprócz mieszkańców naszego miasta, obejmie również mieszkańców Buczku, Chabielic, Szczercowa, Zelowa i okolic.

Hasłem pielgrzymki są słowa – JEZUS UFAM TOBIE, które mają kierować nasze serca ku miłosiernemu sercu Pana Jezusa.  W czasie pielgrzymki, której intencją jest dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II i nasze duchowe przygotowanie do przyszłorocznego jubileuszu 500 – lecia wizerunku Matki Bożej Łaskiej i Dzieciątka Jezus, będziemy także modlić się w intencji naszych rodzin, ludzi młodych, chorych – zmagających się z cierpieniem oraz w intencji naszych parafii i miejscowości, z których pochodzimy.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce i w przygotowaniach do niej. W pielgrzymce będą uczestniczyć kapłani z poszczególnych parafii, gdzie będą prowadzone zapisy wraz z ks. Gabrielem. Liczymy na twój udział. Liczymy na młodzież.

Zapisy prowadzone będą od poniedziałku do piątku włącznie – w godzinach od 1100 do 1600, w kancelarii parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Łasku, przy ulicy Warszawskiej 15. Zapisy rozpoczną się 28 lipca i potrwają do 20 sierpnia. Prosimy przy zapisie podać PESEL.

DROGI PIELGRZYMIE – ZAPRASZAMY !!!

Dziś jest: 24 Marzec 2017

Gabriel, Marek, Gabor