Ogłoszenia parafialne 31.05.2015 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 1800  ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

2. Dzisiaj w ramach trzydniowej adoracji Pana Jezusa trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej. Zachęcamy do adoracji.

3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godzinie 1730.

4. W środę o godzinie 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godzinie 1730 śpiew Litanii do Serca Bożego, nowenna i Msza św. o godzinie 1800.

5. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwo po Mszy św. o godzinie 1800. W niedziele i w święta o godzinie 1730.

6. Dziękujemy paniom za sprzątanie kolegiaty i prosimy panie o pomoc w piątek wieczorem.

7. Dziękujemy wszystkim parafianom za udekorowanie kapliczek i i krzyży przydrożnych na terenie parafii i za śpiew Litanii do Matki Bożej.

8. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjne zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice miast i wsi. W czwartek Msze św. o godzinie 700, 900, 1000 i o 1800. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 1730.  Po Mszy św. o godzinie 1000 będzie procesja do czterech ołtarzy. Prosimy naszych parafian, jak w latach ubiegłych, o przygotowanie i ubranie ołtarzy, a także o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Prosimy o dekorację trasy przejścia procesji. Zapraszamy do udziału w procesji asystę, ministrantów, dziewczęta do sypania kwiatków, Rzymian, Bractwo Kurkowe, Cech Rzemiosł ze sztandarami. Zapraszamy także wszystkich parafian do licznego udziału w asyście, abyśmy mogli ponieść wszystkie sztandary oraz symbole naszej wiary. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do niesienia poduszek. Siostry katechetki prosimy o pomoc i opiekę nad dziećmi wraz z mamami.

9. Przez cały tydzień, od jutra do przyszłego czwartku trwać będzie oktawa Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym po Mszy św. o godzinie 1800 będzie procesja eucharystyczna wokół kolegiaty. Zapraszamy całą asystę i dzieci.

10. Jutro, 1 czerwca, Dzień Dziecka. Pamiętajmy w tym dniu o naszych dzieciach i wypraszajmy dla nich Boże Błogosławieństwo i mądrość życia.

11. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu  „ALE GOŚĆ! w KOLEGIACIE”, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 07 czerwca 2015 r. o godz. 18:00. Gościem spotkania będzie znany i ceniony rekolekcjonista, kaznodzieja – o. Adam Szustak OP (dominikanin). Spotkanie rozpocznie Eucharystia o godz. 18:00, w czasie której o. Adam powie kazanie. O godz. 19:00 rozpocznie się konferencja o. Adama zatytułowana: „DOM WARIATÓW” .

12. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź rano w czasie mszy św. i po południu od godziny 1700

Liturgia na dziś

Msze Święte

 

rozkład mszy

18b

Sakrament Pokuty

W dni powszednie

(przed Mszą św.)

  od 17:40

 

W niedziele

  w czasie Mszy św.

 

 

 

 

logo cikh

Imieniny

Dziś jest: 25 Czerwiec 2018
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm

CIEKAWE STRONY

archidiecezja

pobrane

 

piatka

 

gn

 

idziemy

 

niedziela

ekai

liturgia

 

idzcie i gloscie

 

nie wstydze sie

Nasz Facebook